کاربرد یو پی اس در صنایع پزشکی

به این مطلب رای دهید
(18 رای)

کلمه یو پی اس به معنی سیستم مولد برق بدون وقفه بوده و برگرفته از کلمه Uninterruptible Power Supply می باشد.

استفاده از یو پی اس در صنعت پزشکی

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و صنعت تجهیزات پزشکی شاهد تحول در روند درمان بیماران می باشیم. یکی از عوامل تاثیر گذار در صنعت پزشکی و روند درمان بیماران دقت و صحت دستگاه های پزشکی می باشد.

اهمیت استفاده از یو پی اس در صنعت پزشکی

به وجود آمدن هرگونه اختلال در عملکرد این دستگاه ها، می تواند منجر به خطرات جبران ناپذیر جانی و مالی باشد. دستگاه های مورد استفاده در بخش های مختلف مراکز برای عملکرد صحیح نیازمند منبع برق بوده و در بعضی از دستگاه ها، وقفه و قطع برق می تواند جان یک بیمار را به خطر بیندازد . یو پی اس به عنوان پشتیبان برق برای تجهیزات پزشکی، کارکرد بدون وقفه آن ها را تضمین می کند. با این کار علاوه بر حفظ جان بیمار از خرابی و خسارت به دستگاه پزشکی جلوگیری می شود.

نوسان ولتاژ در دستگاه های حساس باعث جلوگیری از شروع به کار دستگاه می شود، به طور مثال می توان به دستگاه ام آر آی و سی تی اسکن اشاره کرد که برای عملکرد مطلوب نیازمند به برق با کیفیت توان بالا می باشد. یو پی اس ها با توجه به فیلترهای خاصی که دارند این امکان را برای این دستگاه ها فراهم می سازند . ضمن این که در بیشتر موارد استفاده از استابلایزر نیز توصیه می شود.

استفاده از یو پی اس در انواع دستگاه پزشکی

به طور کلی در دستگاه های پرکاربرد موجود در اکثر مراکز درمانی از انواع یو پی اس استفاده می شود. دستگاه های پزشکی که برای استفاده از آن ها حتما نیاز به تامین یو پی اس می باشد شامل موارد زیر می باشند:

علاوه بر ضرورت استفاده از یو پی اس در دستگاه های پزشکی مراکز درمانی، عملکرد صحیح و بدون وقفه آسانسور حمل بیمار بسیار حائز اهمیت می باشد و اختلال در کارکرد آن ها می تواند در عملیات کمک رسانی به بیماران را دچار مشکل نماید . همچنین می توان به اهمیت نقش آن ها در تامین برق بخش های مختلف از جمله پذیرش بیمارستان ها، اتاق های حسابداری ، بایگانی پزشکی ، اتاق عمل و بخش آی سی یو و بخش سی سی یو و حتی برق راهروهای عمومی اشاره کرد .

شرکت بهین صنعت با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداریاستابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه و ادارات و سازمان ها می باشد.  برای اطلاع بیشتر در ارتباط با خرید یو پی اس، نگهداری از یو پی اس و همین طور نگهداری از باطری یو پی اس و مشاوره می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

دانستنی های یو پی اس

درباره ما

شرکت بهین صنعت با اتکا بر دانش پرسنلی کار آزموده و مجرب ، با هدف مشاوره، طراحی، تولید، تجهیز و پشتیبانی انواع منبع تغذیه و سیستم های تغذیه برق بخصوص سیستم های برق بدون وقفه جهت تجهیزات حساس و با توجه به مشکلات موجود در زمینه تولید ، انتقال ، توزیع و نحوه مصرف برق ، پایه ریزی و تاسیس گردید.

گستره فعالیتهای این شرکت در زمینه های فناوری اطلاعات، تجهیزات صنعتی، تجهیزات پزشکی ، خودروسازی، فرودگاهها و.... بوده که توانسته است موفقیت های چشمگیری را نیز کسب نماید.

شرکت بهین صنعت با پشتوانه علمی کارشناسان مجرب ، آمادگی کامل خود را در جهت همکاری در زمینه های ذیل اعلام می دارد:

  • مشاوره در زمینه انتخاب سیستمهای برق و یو پی اس
  • ارائه انواع منبع تغذیه و سیستمهای برق بدون وقفه (یو پی اس)
  • ارائه خدمات فنی، تعمیر، سرویس و نگهداری پروژه های یو پی اس و برق
  • ارائه دوره های آموزش تخصصی یوپی اس
  • ارائه انواع استابلایزر، انواع باتری سرب اسیدی، انواع باتری های نیکل کادمیم، انواع سیستم های شارژر، رکتیفایرهای سویچ مد مخابراتی، سیستم های تامین انرژی خورشیدی و موتور برق گاز سوز
  • مشاوره ، طراحی و تامین تابلوهای برق (توزیع ،  فرمان و کنترل)
  • مشاوره ، طراحی و اجرای سیستم های حفاظت زمین
  • دارای مدرک طی دوره سرویس و نگهداری یو پی اس های: APC , G-TEC , Riello , PowerWare , Best Power , Newave

ادامه مطلب

تماس با ما

برای مشاوره در ارتباط با خرید یو پی اس و باتری و تأمین برق اضطراری دستگاه و یا محل مورد نظر خود و همچنین اطلاع از قیمت یو پی اس و کارایی انواع سیستم های تامین انرژی بدون وقفه با متخصصین بهین صنعت تماس بگیرید.

دفتر مرکزی : تهران ، خیابان جانبازان شرقی، پلاک 19, طبقه ۲

2005 44 77 - 021 - 2 74 75 779 - 021

 

دفتر اصفهان: کاشان - خیابان زیارتی - پایین تر از چهارراه تربیت

031-55470990 - 031-55470900

 

تلفن همراه:

09123064586 - 09135445006 - 09199015006 - 09195445002

 

دفتر سمنان: شاهرود - بلوار دانشجو

09124732658