استفاده از یو پی اس در دستگاه آنژیوگرافی

آنژیو گرافی برای بررسی دقیق شریان های ریز، مسدود، بزرگ شده یا ناقص در بسیاری از قسمت های بدن از جمله مغز، قلب، شکم و پاها انجام می شود.

استفاده از یو پی اس برای دستگاه آنژیوگرافی

این روش میزان و شدت هر بیماری قلبی را نشان داده و می تواند شما را از میزان سلامت قلبتان مطلع می سازد. با اطلاعات بدست آمده از طریق آنژیوگرافی شما و توصیه پزشک می توانید گزینه های درمانی را بررسی و بهترین راه درمان را انتخاب نمایید. استفاده از یو پی اس با جلوگیری از ایجاد اخلال در فرآیند تصویربرداری کمک بسیاری در پایین آمدن هزینه های اضافه مراکز تصویربرداری و بیمارستانی می کند.

آنژیوگرافی

آنژیوگرافی روندی است که دقیق ترین اطلاعات ممکن از عروق را تهیه و قبل از عمل در اختیار جراح قرار می دهد. بر اساس این اطلاعات جراح می تواند برخی از بیماری ها را بدون نیاز به عمل جراحی باز درمان کند. در حقیقت آنژیوگرافی روش استاندارد طلایی برای تشخیص تنگی ها یا سایر اختلالات عروقی می باشد .

این تکنیک اولین بار در سال 1927 توسط پزشک و متخصص مغز و اعصاب پرتغالی به نام Egas Moniz در دانشگاه لیسبون معرفی گردید. مونیز به عنوان پیشگام در این زمینه شناخته می شود. او اولین آنژیوگرام مغزی را در سال 1927 در لیسبون انجام داد و رینالدودوس سانتوس اولین آئورتوگرام را در همان شهر در سال 1929 انجام داد.

نحوه کار دستگاه آنژیوگرافی

آنژیو گرافی یک آزمایش تصویر برداری است که از اشعه X برای مشاهده رگ های خونی بدن استفاده می شود. اشعه X ارائه شده توسط آنژیوگرافی، آنژیوگرام نامیده می شود. این آزمایش برای بررسی دقیق شریان های ریز، مسدود، بزرگ شده یا ناقص در بسیاری از قسمت های بدن از جمله مغز، قلب، شکم و پاها استفاده می گردد. این روش میزان و شدت هر بیماری قلبی را نشان داده و می تواند شما را از میزان سلامت قلبتان مطلع می سازد. با اطلاعات بدست آمده از طریق آنژیوگرافی شما و توصیه پزشک می توانید گزینه های درمانی را بررسی و بهترین راه درمان را انتخاب نمایید. روش های درمانی می تواند آنژیوپلاستی (اسنت) جراحی بای پس یا مصرف دارو باشد .

برای ایجاد تصاویر با اشعه X، پزشکان از طریق یک لوله نازک و انعطاف پذیر، به نام سوند، یک مایع رنگی تزریق می کنند. پزشک سوند را از طریق نقطه دسترسی به داخل شریان مورد نظر می گذارد. نقطه دسترسی معمولا در بازوی شماست اما در بعضی از مواقع از کشاله ران به عنوان نقطه دسترسی استفاده می کنند. رنگ هایی که از طریق سوند وارد بدن شما می شود باعث می شود خون موجود در رگ های خونی در اشعه X قابل مشاهده باشد و هر ناحیه با ریسک یا مسدود شده در رگ را نشان دهد. این رنگ ها بعدا از طریق کلیه ها و ادرار از بدن شما خارج می شود. انجام این تست معمولا نیم ساعت طول خواهد کشید در بعضی مواقع طولانی تر خواهد شد  در طی عمل، یک مانیتور قلبی ضربان قلب و ریتم شما را ثبت می کند. اگر هر زمان احساس ناخوشایندی کردید یا احساس ناراحتی کردید باید به یکی از پرستاران اطلاع دهید. اگر در هنگام آنژیوگرافی استنت آنژیوپلاستی را وارد کنید زمان عمل شما طولانی تر خواهد شد .

در زمان انجام عمل آنژیوگرافی الکترودهایی روی سینه شما نصب شده که برای ثبت نوار قلب لحظه ای شما می باشد همچنین ممکن است برای جلوگیری از انعقاد خون مواد ضد انعقاد به شما تزریق گرد .

استفاده از یو پی اس برای آنژیوگرافی

انجام این عمل مانند هر عمل دیگری خطرات و ریسک خود را خواهد داشت. با استفاده از یو پی اس می توان تا میزان قابل توجهی از خطرات به وجود آمده به دلیل نوسانات و قطعی برق جلوگیری کرد. یو پی س ها برق متناوب و با کیفیت را در اختیار شما قرار خواهند داد.

یو پی اس مناسب برای دستگاه آنژیوگرافی

شرکت بهین صنعت با فراهم سازی انواع یو پی اس مناسب برای دستگاه های تصویربرداری و پزشکی، دستگاه های صنعتی و اداری و … تلاش می کند خدمات کاملی به جامعه مخصوصا به جامعه پزشکی کشور ارائه نماید.

چند نمونه از انواع یو پی اس مناسب برای دستگاه آنژیوگرافی در ادامه معرفی می شود:

یو پی اس S300

یو پی اس Libra

یو پی اس BS-960-E33

یو پی اس Socomec

شرکت بهین صنعت با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداریاستابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه پزشکی، مراکز درمانی، بیمارستان ها و کلینیک ها می باشد.  برای اطلاع بیشتر در ارتباط با استفاده از یو پی اس در صنایع پزشکی و اطلاع بیشتر در ارتباط با خرید یو پی اس، نگهداری از یو پی اس و همین طور نگهداری از باطری یو پی اس و مشاوره می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *