نکات مهم در ارتباط با نگهداری از یو پی اس و افزایش طول عمر آن

تمام تجهیزات الکتریکی نیاز به مراقبت های ویژه ای دارند تا کارایی آن بیشتر شود و طول عمر بیشتری داشته باشند.

نگهداری یو پی اس

به منظور بهره گیری از یو پی اسی با طول عمر بالا باید از ابتدا و در انتخاب یو پی اس، یو پی اس مناسب با توان بالاتر انتخاب نمایید. این کار باعث می شود یو پی اس از حداکثر توان خود استفاده نکند و یو پی اس بیشتر عمر کند.

تمام تجهیزات الکتریکی نیاز به مراقبت های ویژه ای دارند تا کارایی آن بیشتر شود و طول عمر بیشتری داشته باشند. یو پی اس ها به منظور تامین برق در شرایط اضطراری و قطعی برق و همچنین تولید برق متناوب شهری مورد استفاده قرار می گیرند ضمن این که علاوه بر تامین برق در حذف نوسانات برق کمک بسزایی می کنند. در ادامه نکات مهم نگهداری و افزایش طول عمر یو پی اس را عنوان خواهیم کرد.

نگهداری از یو پی اس | افزایش طول عمر یو پی اس

به منظور بهره گیری از یو پی اسی با طول عمر بالا باید از ابتدا و در انتخاب یو پی اس، یو پی اس مناسب با توان بالاتر انتخاب نمایید. این کار باعث می شود یو پی اس از حداکثر توان خود استفاده نکند و یو پی اس بیشتر عمر کند.

یو پی اس های آنلاین به طور مداوم در حال کار بوده و به همین دلیل فرسودگی در این مدل یو پی اس ها بیشتر رخ می دهد. در نتیجه با در نظر گرفتن نوع مصرف، بهتر است که در صورت امکان از یو پی اس های آفلاین و یا اینترکتیو استفاده نمایید.

ضمن این که می بایست از یو پی اس مطابق با شرایط ذکر شده در کاتالوگ و یا راهنمایی های تولیدکننده استفاده نمایید. برای مثال باید محدوده دمایی مناسب برای یو پی اس و باطری را رعایت کنید و به صورت دوره ای آن ها را سرویس کنید.

همانطور که می دانید یکی از مهم ترین قسمت های دستگاه یو پی اس باطری ان است. باطری ها توان الکتریکی مستقیم را از طریق یک فرآیند شیمیایی فراهم می کنند. ساختار شیمیایی باطری موجب حساسیت آن ها به حرارت می شود. در واقع گرم شدن باطری ها ظرفیت ذخیره سازی توان الکتریکی و همچنین عمر باطری ها را کم می کند. در ازای هر یک درجه افزایش حرارت عمر باطری ها 10 درصد کاهش می یابد. حرارت ایده آل باطری ها بین 22 تا 25 می باشد.

عوامل موثر بر طول عمر یو پی اس

با توجه به استانداردهای موجود عمر مفید یو پی اس ها حدود 10 سال می باشد. عمر این تجهیزات به عوامل زیر وابسته است.

1-شرایط محیطی(دما، رطوبت، تابش مستقیم نور آفتاب و …)

2- انجام سرویس و نگهداری با برنامه مشخص و تحت نظر متخصصان

3- کیفیت قطعات مورد استفاده

شرکت بهین صنعت با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداریاستابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه و ادارات و سازمان ها می باشد.  برای اطلاع بیشتر در ارتباط با خرید یو پی اس و  مشاوره می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *