پنج حقیقت و نکته جالب در رابطه با یو پی اس

استفاده از یو پی اس امری حیاتی برای اشتغال و کار و همچنین پشتیبان ارزنده ای برای شما محسوب می شود.

پنج حقیقت و نکته جالب در رابطه با یو پی اس

در ارتباط با یو پی اس حقایقی نظیر اولین و بزرگترین یو پی اس و تعاریفی نظیر یو پی اس دورانی و … در این مقاله ارائه شده است.

اولین یو پی اس

جان هانلی فردی بود که در سال 1934 اولین منبع تغذیه وقفه ناپذیر را در آمریکا خلق کرد. او این اختراع را با نام “منبع تغذیه انرژی الکتریکی وقفه ناپذیر و شکست ناپذیر” به ثبت رساند. اختراع عظیمی بود اما نام آن بسیار طولانی می باشد.

بزرگترین یو پی اس

بزرگترین یو پی اس موجود در جهان، یک سیستم ذخیره انرژی اکتریکی 46 مگا واتی (بی ایی اس اس) می باشد که در فیربنکس آلاسکا در آمریکا وجود دارد که در طی قطعی برق، کل شهر و حتی مناطق روستایی را با انرژی الکتریکی تغذیه می کند. این سیستم اولین بار در سال 2003 به کار انداخته شد و باتری آن توانایی تامین 40 مگاوات انرژی که برای 12000 نفر به میزان هفت دقیقه کافی می باشد را دارا می باشد. در مقایسه با قطعی برق مداومی که مردم فیربنکس از آن رنج می برند، این مقدار انرژی از حد کافی نیز بیشتر می باشد.

یو پی اس دورانی

طرح اولین یو پی اس ها چرخنده و دورانی بوده که از چرخ معدل برای تامین مدت زمان کوتاهی انرژی پشتیبان و جایگزین استفاده می کردند. سیستم چرخ معدل با دوران و چرخش مداوم خود انرژی را ذخیره می کرد. زمانی که انرژی قطع می شد، یک منبع مطمئن از انرژی دی سی از طریق استفاده از انرژی جنبشی ذخیره شده در چرخ معدل، ارسال می شد. امروزه نیز گاهی اوقات از چرخ معدل استفاده می شود. با اینکه چرخ معدل فقط می تواند انرژی خروجی بالایی را برای مدت زمان کمی (20 تا 90 ثانیه) تولید کند، اما بسیاری از مشاغل این سیستم را به عنوان سیستم انرژی استاندبای در شرکت های خود قرار می دهند زیرا چرخ معدل فضای کمتری را نسبت به باتری اشغال می کند. چرخ معدل ها تکنولوژی انرژی سبز محسوب می شوند چرا که آن ها نیاز به انرژی برای خنک کردن باتری ها را برطرف کرده و طول عمر آن ها 20 سال می باشد.

انواع یو پی اس

سه نوع متداول یوپی اس ها عبارتند از مبدل دابل آنلاین، لاین اینترکتیو و آفلاین/استندبای. در یو پی اس مبدل دابل آنلاین، باتری ها همیشه به یک مبدل متصل هستند تا نیازی به سویچ های مبدل نباشد. یو پی اس های مبدل دابل امن ترین یو پی اس اما گرانترین یو پی اس نیز می باشند. عملکرد یو پی اس های لاین اینترکتیو و یو پی اس های استندبای مشابه هم می باشد اما در یو پی اس های لاین اینترکتیو مبدل دارای ولتاژ متغیر می باشد. یو پی اس های آفلاین/استندبای فقط ویژگی های اساسی را در اختیار فرد قرار داده و ایمنی کوتاه و باتری پشتیبان را ارائه می دهند.

شکست در کار یو پی اس

یکی از دلایل شکست خوردن یو پی اس ها، باتری آن ها می باشد. نیاز است که شرایط نگهداری باتری یو پی اس تامین شود تا بیشترین پایایی را ارائه و تامین کنند. یکی از زیان آور ترین محیطی که می تواند باتری را در آن کار گذاشت، محیط بسیار گرم می باشد. با در نظر گرفتن اینکه یو پی اس ها و باتری ها حرارت زیادی را تولید می کنند، برای افزایش طول عمر یو پی اس، وجود سیستم برودتی در مکان این یو پی اس ها و باتری ها امری ضروری محسوب می شود.

شرکت بهین صنعت با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداریاستابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه و ادارات و سازمان ها می باشد.  برای اطلاع بیشتر در ارتباط با خرید یو پی اس، نگهداری از یو پی اس و همین طور نگهداری از باطری یو پی اس و مشاوره می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *