نکات نصب و استقرار یو پی اس

یو پی اس ها به جلوگیری از خسارات ناشی از برق و نوسانات الکتریکی کمک می نمایند.

نکات استقرار یو پی اس

در استقرار یو پی اس ها نکاتی حائز اهمیت هستند که باید قبل از نصب به آن ها توجه شود. در زیر به ابن نکات اشاره خواهیم نمود:

نکات مورد توجه در هنگام تنظیم و نصب یو پی اس

حفاظت در مقابل خطر صاعقه

کامپیوترهای متصل به یو پی اس ها همچنان از خطر همیشگی حملات صاعقه مورد محافظت قرار نمی گیرند. در نتیجه اطمینان حاصل نمایید که شبکه یو پی اس خود را به درستی پیکربندی نموده اید و یک مدار محافظت از داده های یو پی اس را بین خط داده ارائه دهنده مخابراتی و سیستم های کامپیوتر نصب نمایید.

نصب نرم افزار بازیابی

تنها وصل کردن یوپی اس و وصل کردن سرور کافی نخواهد بود. به طور معمول یو پی اس ها دارای نرم افزارهای اختصاصی بوده و در صورت عدم موفقیت منبع اصلی، سیستم را به سیستم خود متصل می نمایند. در نظر داشته باشید که همیشه نرم افزار یو پی اس را نصب نمایید و حتما کابل ارتباطی را به هم متصل کنید و اطمینان حاصل نمایید که کامپیوتر یا سرور و یو پی اس قادر به برقراری ارتباط هستند.

پیکربندی نرم افزار بازیابی

اطمینان حاصل نمایید که سیستم زمان لازم را برای بستن کلیه اتصالات برنامه های باز و درست خاموش نمودن را دارد. به این منظور باید علاوه بر نصب نرم افزار اختصاصی یو پی اس، از پیکربندی مناسب جهت تهیه نیازهای خاص سازمانتان را انتخاب و استفاده نمایید.

خرابی باتری ها

این که باتری ها دچار خرابی می شوند یک واقعیت غیر قابل تغییر است. در نظر داشته باشید که خرابی باتری ها هر دلیلی که داشته باشند شامل هیچگونه گارانتی نخواهند شد. بنابراین حتی کیفیت بالای یو پی اس ها، نیاز به نسخه پشتیبان از داده ها دارند. به منظور اطمینان از ظرفیت کافی باتری برای تامین سیستم به تست مرتب باتری نیاز است.

تغییر سطح بار بازگشت زمان

به خاطر داشته باشید که پس از انبساط، حتما میزان ولتاژ آمپر/وات را که یو پی اس باید تامین نماید را محاسبه کنید. بهتر است زمانی که یک قفسه سرور یا تجهیزات ایستگاه کاری، از ظرفیت یو پی اس فراتر رفت یک دستگاه جدید خریداری نمایید.

منع تغذیه چاپگر لیزری توسط یو پی اس ها

چاپ می تواند مانند صدور یک صورت حساب یا اعتبار مهم و حساس باشد. اما یک چاپگر لیزری برای تامین نیاز خود به یک یو پی اس متکی نخواهد بود. در چاپگرهای لیزری حتی اگر از یو پی اس به منظور تامین برق استفاده شود، زمانی که پریزهای باتری یوپی اس متصل می گردد، به سرعت یو پی اس غلبه کرده و از میزان استاندارد پیشروی می نماید.

خاتمه دادن به پشتیبان گیری

توجه داشته باشید که باید حتما به بکاپ ویندوز دستور دهید تا در صورت استفاده از باتری از عملیات پشتیبان گیری خودداری نمایید. جعبه های مربوط به باتری را در تنظیمات مدیریت انرژی پشتیبان ویندوز انتخاب نمایید تا از پشتیبان گیریهای ناقص جلوگیری شود نشود.

عمر کوتاه سرویس

طول عمر باتری یو پی اس ها چند سال است. این دستگاه ها اغلب روی زمین و یا پشت میز قرار می گیرند. بسیاری از یو پی اس ها دارای باتری های تعویض گرم هستند. این مدل باتری ها امکان تغییر باتری را بدون خاموش نمودن تجهیزات متصل شده را ممکن می سازند. این نوع باتری ها در زمان کارکردن سرورها و دستگاه ها بسیار مفید خواهند بود.

شرکت بهین صنعت با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداریاستابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه و ادارات و سازمان ها می باشد.  برای اطلاع بیشتر در ارتباط با خرید یو پی اس، نگهداری از یو پی اس و همین طور نگهداری از باطری یو پی اس و مشاوره می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *