استفاده از یو پی اس در آزمایشگاه ها

آزمایشگاه یا لابراتور به مکانی اطلاق می گردد که در آن انواع آزمایش های علمی به منظور دستیابی به نتایج خاصی توسط مواد، دستگاه ها و وسایل تخصصی انجام می شود.

استفاده از یو پی اس در آزمایشگاه

سیستم یو پی اس آزمایشگاهی به منظور مهیا کردن برق متناوب و بدون نویز برای تجهیزات آزمایشگاهی طراحی می گردند. به کارگیری یو پی اس آزمایشگاهی باعث می شود که تجهیزات حساس در مقابل نوسانات برق محافظت شوند.

آزمایشگاه

آزمایشگاه یا لابراتور به مکانی اطلاق می گردد که در آن انواع آزمایش های علمی به منظور دستیابی به نتایج خاصی توسط مواد، دستگاه ها و وسایل تخصصی انجام می شود.

امروزه در آزمایشگاه ها تحول نوینی به وجود آمده است. در دهه های قبل فناوری های ارتباطی کند بوده و قابلیت های محدودی داشتند. معمولا آزمایشگاه ها از نظر نوع عملکرد به دسته های مختلفی تقسیم می شوند: آزمایشگاه های فیزیک، آزمایشگاه های شیمی، آزمایشگاه های کامپیوتر، آزمایشگاه های بهداشت، آزمایشگاه های پزشک و تشخیص سلامت. هر یک از آزمایشگاه ها با توجه به نوع اهداف خود فعالیت های گوناونی داشته و نیاز به دستگاه های تخصصی دارند که اکثر آن ها برای راه اندازی و صحت عملکرد نیاز به برق متناوب بدون نوسانات دارند.

آزمایشگاه تشخیص طبی

این آزمایشگاه ها شامل بخش هایی هستند که در آن روی نمونه های خون، ادرار، مدفوع، زخم و امثال آن ها انجام می شود. بخش های آزمایشگاه تشخیص طبی شامل بخش هماتولوژی، سرولوژی، هورمون شناسی، بیوشیمی و میکروب شناسی می باشد. در این لابراتورها آزمایش های متعددی به منظور بهبود زندگی ما، ساخت آنتی بیوتیک های قوی برای مقابله با بیماری های عفونی انجام می شود.

دسته بندی آزمایشگاه ها

به طور کلی آزمایشگاه ها به 4 دسته تقسیم بندی می شود که سطح 2 آن مشابه آزمایشگاه های دانشگاه و بیمارستان با هود و یک سری امکانات امنیتی ابتدایی می باشد که در آن ها بر روی عوامل با بیماری زایی پایین کار می شود. در سطح 3 عوامل خطرناک و با بیماری زایی بالا نگهداری می شوند که این آزمایشگاه ها به فیلتراسیون هوا با دقت بالا مجهز هستند. گروه سطح 4 با ایمنی فوق العاده برای نگهداری ویروس های مهلک استفاده می شود. در هر صورت ایمنی این آزمایشگاه ها باید در بالاترین سطح باشد و به سیستم برق متناوب دسترسی داشته باشد.

تجهیزات آزمایشگاهی

در واقع ابزار آزمایشگاهی به مجموعه ابزار ها و تجهیزات مورد استفاده توسط محققین و دانشمندان در یک آزمایشگاه است. در هر آزمایشگاه تجهیزاتی نسبت به نوع فعالیت دستگاه هایی مانند هود، اتوکلاوها، فور و انکوباتور، اتوآنالایزرها، سانتریفیوژ، میکروسکوپ، پلیت، لام و… مورد استفاده قرار می گیرد که اکثرا نیاز به دسترسی به برق مناسب در زمان انجام آزمایش دارند.

استفاده از یو پی اس در آزمایشگاه

سیستم یو پی اس آزمایشگاهی به منظور مهیا کردن برق متناوب و بدون نویز برای تجهیزات آزمایشگاهی طراحی می گردند. به کارگیری یو پی اس آزمایشگاهی باعث می شود که تجهیزات حساس در مقابل نوسانات برق محافظت شوند. مشکلات آسیب رسان مانند نوسان های بالای ولتاژ، می توانند بر روی تجهیزات تاثیر بگذارند و کالیبراسیون آن را در میانه آزمایش به هم بریزد که در نتیجه اعتماد به نتایج دستگاه کاهش خواهد یافت. ضمن این که در صورت آسیب دیدن این دستگاه ها می بایست هزینه زیادی صرف تعمیر یا خرید دستگاه جدید شود.

یو پی اس مناسب برای آزمایشگاه ها

شرکت بهین صنعت با فراهم سازی انواع یو پی اس مناسب برای آزمایشگاه ها … تلاش می کند اعتمادپذیری بیشتری در فرآیند آزمایشات ایجاد نموده و از ایجاد خسارت به آزمایشگاه ها جلوگیری نماید.

چند نمونه از انواع یو پی اس مناسب برای آزمایشگاه ها در ادامه معرفی می شود:

یو پی اس GT120N

یو پی اس MARS II

یو پی اس Behin 930RM

یو پی اس Behin ESIS

شرکت بهین صنعت با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداریاستابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه و ادارات و سازمان ها می باشد.  برای اطلاع بیشتر در ارتباط با استفاده از یو پی اس در صنایع پزشکی و اطلاع بیشتر در ارتباط با خرید یو پی اس، نگهداری از یو پی اس و همین طور نگهداری از باطری یو پی اس و مشاوره می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *