استفاده از یو پی اس در دندانپزشکی

دندانپزشکی شاخه ای از علم پزشکی بوده و به سلامت دهان و دندان افراد می پردازد. دندانپزشک ها به درمان بیماری های دهان و دندان و جلوگیری از پیشرفت این بیماری ها می پردازد.

استفاده از یو پی اس برای کلینیک دندانپزشکی

یک مطب یا کلینیک دندانپزشکی به دستگاه های مختلفی نظیر یونیت دندانپزشکی، دستگاه رادیوگرافی، لایت کیور و … نیاز دارد، برای اطمینان از عملکرد صحیح این دستگاه ها و تامین برق آن ها نیاز به استفاده از یو پی اس می باشد.

دندانپزشکی

دندانپزشکی شاخه ای از علم پزشکی بوده و به سلامت دهان و دندان افراد می پردازد. دندانپزشک، پزشکی است که در زمینه پیشگیری و بررسی علائم و درمان بیماری های دهان و دندان تخصص داشته و به بیماران کمک می کند. در واقع دندانپزشک ها به درمان بیماری های دهان و دندان و جلوگیری از پیشرفت این بیماری ها می پردازد.

به طور کلی محل کار دندانپزشکان در مطب ها، کلینیک ها و بیمارستان ها می باشد. کلیه وسایل دندانپزشکی باید به طور دائمی کاملا بهداشتی و استریل شده باشند، در غیر اینصورت دندانپزشکی ها می توانند ناقل انواع بیماری ها باشند.

تجهیزات مورد استفاده در دندانپزشکی

یونیت دندانپزشکی

یونیت دندانپزشکی یکی از مهم ترین اجزای یک مطب دندانپزشکی می باشد که باید کاربرد راحتی برای دندانپزشک داشته باشد.

لایت کیور

این دستگاه به وسیله نور بنفش موجب سفت شدن مواد ترمیمی دندان می شود. این وسیله منجر به تراکم و سفت شدن سریع کامپوزیت خواهد شد.

دستگاه جرم گیر

جرمگیری از بیماری های لثه و پوسیدگی دندان جلوگیری می کند و پلاک های میکروبی روی دندان را از بین می برد. وظیفه دستگاه جرم گیری کمک به بهداشت دندان ها می باشد.

دوربین داخلی دهان

با استفاده از دوربین و مانیتور می توان تصاویر دندان را در حین جراحی، مشاهده، ضبط و ذخیره نمود.

رادیوگرافی دندان

برای تشخیص آبسه دندان، پوسیدگی، نقایص فک و دندان و سایر آسیب دیدگی ها از دستگاه رادیوگرافی دندان استفاده می شود.

کمپرسور

کمپرسور برای کار یونیت دندانپزشکی ضروری می باشد. این وسیله هوای فشرده را متراکم و ارسال می کند.

سایر دستگاه ها نظیر آمالگاماتور، اتوکلاو، ساکشن، دستگاه پک، اینسترومنت ها و التراسونیک نیز در داخل دندانپزشکی ها استفاده می شود.

استفاده از یو پی اس در دندانپزشکی

با توجه به هزینه های هنگفتی که سالانه به منظور تامین و تعمیر دستگاه های مراکز دندانپزشکی صرف می شود و این که حساسیت این دستگاه ها نسبت به نوسانات جریان برق بسیار زیاد است، برای کاهش خسارات استفاده از یو پی اس ضروری است. یو پی اس ها علاوه بر تامین برق اضطراری می توانند برق های با کیفیت و متناوب را در اختیار یونیت دندانپزشکی قرار دهند.

یو پی اس مناسب برای دندانپزشکی

شرکت بهین صنعت با فراهم سازی انواع یو پی اس مناسب برای جامعه پزشکی و دندانپزشکی، دستگاه های تصویربرداری و پزشکی، دستگاه های صنعتی و اداری و … تلاش می کند خدمات کاملی به جامعه مخصوصا به جامعه پزشکی کشور ارائه نماید.

چند نمونه از انواع یو پی اس مناسب برای یونیت دندانپزشکی و سایر دستگاه های مورد استفاده در دندانپزشکی در ادامه معرفی می شود:

یو پی اس بهین ESIS

یو پی اس S300 (10-80kVA)

یو پی اس BS-960-E11

یو پی اس GT120

شرکت بهین صنعت با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداریاستابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه پزشکی، مراکز درمانی، بیمارستان ها و کلینیک ها می باشد.  برای اطلاع بیشتر در ارتباط با استفاده از یو پی اس در صنایع پزشکی و اطلاع بیشتر در ارتباط با خرید یو پی اس، نگهداری از یو پی اس و همین طور نگهداری از باطری یو پی اس و مشاوره می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *