استفاده از یو پی اس در دستگاه MRI

MRI یکی از دستگاه های پیشرفته تصویربرداری است که با تصویربرداری از بافت بدن در تشخیص بیماری ها و ناهنجاری ها کمک بسیاری می کند.

استفاده از یو پی اس برای دستگاه ام آر آی

حضور دستگاه ام آر آی در مراکز تصویربرداری به عکس برداری با کیفیت و دقت بالا و تشخیص و درمان مشکلات کمک بسیاری می کند. با توجه به قیمت بالای این دستگاه ها، استفاده از یو پی اس برای جلوگیری از آسیب دیدگی دستگاه و همین طور تامین برق مداوم آنها ضروری می باشد. استفاده از یو پی اس با جلوگیری از ایجاد اخلال در فرآیند تصویربرداری کمک بسیاری در پایین آمدن هزینه های اضافه مراکز تصویربرداری و بیمارستانی می کند.

دستگاه ام آر آی

ام ار آی (MRI) یا روش تصویر برداری با تشدید مغناطیس (Magnetic Resonance Imaging) یکی از روش های پیشرفته تصویر برداری پزشکی است. با این روش می توان تصویر بافت های درونی بدن را دید و از آن طریق مشکلات و بیماری های اعضاء بدن را تشخیص داد.

نحوه کار دستگاه ام آر آی

امواج مورد استفاده در ام آر آی از جنس امواج رادیویی و مغناطیسی هستند که ضرری برای بدن ندارند. این واقعیت فیزیکی که پروتون هایی که در هسته اتم ها قرار گرفته اند مانند کره زمین در حول محور خود با سرعت زیادی می چرخند ودر نتیجه یک میدان مغناطیسی در اطراف خود تشکیل می دهند مورد استفاده در این دستگاه می باشد. در ام آر آی بیمار در یک میدان مغناطیسی بسیار قوی قرار می گیرد، این میدان موجب می شود محور چرخش پروتون های هسته اتم ها در تمام بافت بدن در امتداد خطوط میدان مغناطیسی ام آر آی قرار گیرند سپس امواج رادیویی خاصی به سوی بدن بیمار تابانده می شود. این امواج که به صورت پالس فرستاده می شود موجب می گردند تا محور چرخش پروتون ها کمی تغییر کند. با اتمام پالس رادیویی محور چرخش پروتون مجددا در امتداد خطوط میدان مغناطیس برمی گردد و این برگشت موجب ایجاد یک موج رادیویی (الکترومغناطیسی) جدید می شود. سپس این امواج رادیویی ثانویه که از تک تک پروتون ها ساطع می شوند توسط گیرنده های دستگاه ام آر آی دریافت شده و به کامپیوتر دستگاه ام آر آی که بسیار پر قدرت و با توان محاسباتی بالایی است ارسال می شود و به سرعت تحلیل شده و سپس تصاویری بر اساس این تحلیل ها ساخته می شود و روی مانیتور دستگاه مشاهده می شود ودر صورت لزوم آنها را چاپ می کنند .

در کامپیوتر آم آر آی مشخص می شود که چه جاهایی از بدن موج رادیویی بیشتری از خود ساطع کرده اند هرچه شدت موج دریافتی از نقطه ای از بدن بیشتر باشد نشانه تراکم بیشتر پروتون در آن نقطه است و چون فراوان ترین اتم بدن که پروتون نام دارد اتم هیدروژنی است که در مولکول آب قرار دارد پس هرجایی که موج رادیویی بیشتری ارسال کرده در واقع آب بیشتری داشته است .

استفاده از یو پی اس برای دستگاه MRI

استفاده از ام آر آی نقش موثری در تشخیص دقیق بیماری ها و مشکلات موجود در تمام اعضای بدن از سر تا انگشتان پا دارد. با توجه به این که این دستگاه، دستگاه بسیار گران قیمتی می باشد مراقبت و نگهداری آن نیز اهمیت بسیار بالایی دارد. هرگونه خرابی در این دستگاه ممکن است منجر به تشخیص اشتباه شود. یکی از موارد شایع در ایجاد خرابی در دستگاه های MRI، نوسان برق، قطعی برق و مشکلات ناشی از آن می باشد استفاده از یو پی اس با تضمین تامین برق با کیفیت و ارائه به موقع برق اضطراری از خرابی دستگاه و اخلال در فرآیند تصویربرداری جلوگیری می کند.

یو پی اس ها با امکان ارائه برق با کیفیت و بدون نوسان و تامین برق اضطراری به روند درمانی و تشخیصی مربوط به تصویربرداری کمک کرده و از به خطر افتادن سلامت دستگاه ها و جان بیماران تا حد ممکن جلوگیری می کنند .

یو پی اس مناسب برای دستگاه ام آر آی

شرکت بهین صنعت با فراهم سازی انواع یو پی اس مناسب برای دستگاه های تصویربرداری و پزشکی، دستگاه های صنعتی و اداری و … تلاش می کند خدمات کاملی به جامعه مخصوصا به جامعه پزشکی کشور ارائه نماید.

چند نمونه از انواع یو پی اس مناسب برای دستگاه ام ار ای در ادامه معرفی می شود:

یو پی اس S300

یو پی اس Libra

یو پی اس BS-960-E33

یو پی اس Socomec

شرکت بهین صنعت با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداریاستابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه پزشکی، مراکز درمانی، بیمارستان ها و کلینیک ها می باشد.  برای اطلاع بیشتر در ارتباط با استفاده از یو پی اس در صنایع پزشکی و اطلاع بیشتر در ارتباط با خرید یو پی اس، نگهداری از یو پی اس و همین طور نگهداری از باطری یو پی اس و مشاوره می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *