تاثیر استفاده از یو پی اس بر حفاظت از اطلاعات

UPS دستگاهی است که به شما اجازه می دهد تا چندین دستگاه الکترونیکی را به برق سالم و بدون هرگونه نوسان متصل نمایید.

استفاده از یو پی اس برای محافظت از اطلاعات

استفاده از یو پی اس ها برای مراکز داده و تجهیزات شما بهترین راه برای حفاظت از داده ها و دستگاه های شما خواهد بود.

به طور کلی می توان گفت که یو پی اس به منظور حفاظت از سخت افزارها اعم از سرورها و تجهیزات کامپیوتری، تجهیزات الکترونیکی مانند تجهیزات مخابراتی، تجهیزات پزشکی و … در مقابل یک اختلال غیرمنتظره مربوط به برق استفاده می شود. درواقع UPS دستگاهی است که به شما اجازه می دهد تا چندین دستگاه الکترونیکی را به برق سالم و بدون هرگونه نوسان متصل نمایید. این دستگاه ها ما بین منبع ورودی و دستگاه شما قرار می گیرند و از بروز اختلالات برقی جلوگیری می نمایند.

تمام یو پی اس ها دارای باتری بوده و تا زمانی که برق شهری وصل است انرژی را در باتری های خود ذخیره می نمایند و پس از قطع برق شهری، انرژی باتری ها به جریان متناوب AC تبدیل می گردند.

علاوه بر آن یو پی اس ها دارای سیستم Bypass بوده که همراه با یک سوئیچ در خروجی، ارتباط با دستگاه را جهت  تغذیه مستقیم از برق شهر فراهم میکنند. در بسیاری از موارد مدار سوئیچ خروجی با به کار بردن سوئیچ های استاتیک تکمیل می گردند اما در یو پی اس هایی که دارای توان پایین تری می باشند این کار توسط رله انجام می شود.

یو پی اس ها در انواع و اندازه های گوناگون وجود دارند. واحد اندازه گیری آنها توان یا VA می باشد. VA به معنی حاصل ضرب ولتاژ در جریان خروجی است. در واقع هرچقدر اینورتر دستگاه یو پی اس از قدرت بیشتری برخوردار باشد توان و قدرت UPS بیشتر خواهد بود. این مسئله به این معنی است که می توان تعداد و توان تجهیزات بیشتری را پشتیبانی نمود. از طرفی دیگر هرچه باتری های به کار رفته در یو پی اس شما از ظرفیت بالاتری برخوردار باشد میزان برق دهی آن ها در زمان قطع برق شهری بیشتر خواهد بود.

محافظت از اطلاعات توسط یو پی اس

آمادگی برای جلوگیری از بروز فاجعه در محل کسب و کارتان شامل محافظت از اطلاعات و تجهیزات و سرمایه شما در برابر عوامل طبیعی و همچنین در برابر خطاهای انسانی است. استفاده از یو پی اس ها برای مراکز داده و تجهیزات شما بهترین راه برای حفاظت از داده ها و دستگاه های شما خواهد بود.

انواع یو پی اس با کاربرد مختلف وجود دارند که علاوه بر محافظت در برابر ایجاد مشکل در دستگاه و ایجاد خسارت مالی، از ایجاد اختلال در ذخیره داده ها و یا از دسترس خارج شدن اطلاعات موجود جلوگیری می کند. استفاده از یو پی اس ها باعث می شود که فایل ها و هارد دیسک و منابع داده ای دیگر شما خراب نشود. البته که در صورت از دست رفتن داده ها راه هایی برای بازیابی آنها توسط متخصصین بازیابی موجود می باشد. اما بهتر است برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه از یو پی اس ها استفاده نمایید.

شرکت بهین صنعت با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداریاستابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه و ادارات و سازمان ها می باشد.  برای اطلاع بیشتر در ارتباط با خرید یو پی اس، نگهداری از یو پی اس و همین طور نگهداری از باطری یو پی اس و مشاوره می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *