استفاده از یو پی اس برای سرور

به این مطلب رای دهید
(6 رای)

سرور، کامپیوتری قدرتمند است که برای ارتباط در یک شبکه کامپیوتری یا در بستر اینترنت تنظیم می شود. در صورت استفاده از چند سرور و تجهیزات دیگر، اتاق سرور مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از یو پی اس در اتاق سرور

استفاده از یو پی اس برای انواع سرور و در اتاق سرور، برق لازم برای همیشه در دسترس بودن سرورها را فراهم می کند. این کار منجر به جلوگیری از آسیب دیدن سرور و از دست رفتن اطلاعات ذخیره شده بر روی آن خواهد شد.

سرور

سرور کامپیوتری همیشه روشن و قدرتمند است که کاربران می توانند در زمان های متفاوت از آن انتظار پاسخ به درخواست های خود را داشته باشند.

انواع سرور

سرور تحت شبکه

در سرورهای تحت شبکه تمام کامپیوترهای موجود از سرور فرمان گرفته و نیازهای تحت شبکه خود را با وجود آن تامین می کنند.

سرور اینترنتی

این شبکه کمی گسترده تر و شامل تمام کامپیوترهایی که از طریق اینترنت به هم متصل هستند می شوند. سرورهای اینترنتی اطلاعاتی که در هر زمان از شبانه روز بر روی پهنای اینترنت جستجو شده را در اختیار کاربران می گذارند.

ویژگی های سرور

 • انحصاری بودن منابع سخت افزاری
 • امنیت بالا
 • اتصال دائمی به اینترنت
 • امکان پیاده سازی raid نرم افزاری و سخت افزاری بر روی سرور
 • قابلیت افزایش و ارتقاء سخت افزار
 • قدرت پردازش و قدرت محاسباتی سریع

اتاق سرور

اتاقی است که به منظور حفظ و نگهداری سرورها، روترها، سوییچ ها و سایر تجهیزات مرتبط مورد استفاده قرار می گیرند. این اتاق شرایط محیطی و عملکردی را برای سرورها و تجهیزات مرتبط فراهم می نماید. در هر سازمان وظیفه اتاق سرور، سرویس دهی به کارکنان است. یکی دیگر از وظایف اتاق سرور حفظ شرایط مناسب برای سلامتی سرورها و تضمین عملکرد آن ها می باشد. عدم کارکرد صحیح هر قسمت از این اتاق می تواند کلیه امورات یک سازمان را مختل نماید. با توجه به این که یکی از بخش های مهم شرکت ها اتاق های سرور می باشد، در ساخت آن، استانداردهای لازم مورد توجه قرار می گیرد که در نهایت مشکلی ایجاد نگردد.

استفاده از یو پی اس در اتاق سرور

اتاق های سرور شامل فناوری های گوناگونی می شود که به شکل دستگاه در اختیار فرد نظارت کننده قرار می گیرد. یکی از دستگاه های مهم اتاق سرور، ups می باشد. یو پی اس در اتاق سرور به منظور عملکرد نرمال سرور ها در حین قطع و وصل شدن جریان برق اعمال می گردد. در اتاق های سرور فاقد یو پی اس قطعا با مشکل قطع و وصلی برق، سرورها از کار افتاده یا دچار آسیب هایی می شوند که بایستی به وسیله یو پی اس آن را برطرف نمود. با استفاده از یک دستگاه یو پی اس بسته به حجم سرورها باید برای هر تعداد سرور یک دستگاه یو پی اس کوچک در نظر گرفت. در غیر این صورت قطعا نمی توان پاسخگوی نیاز به برق و برطرف کننده مشکل قطع و وصل جریان برق متناوب باشیم.

دو ویژگی مهم در انتخاب یو پی اس سرور

شکل دستگاه

از نظر شکل دستگاه، یو پی اس ها را می توان به دو دسته تقسیم کرد. تقسیم بندی دستگاه شامل دو نمونه tower و rack mount بوده که برای پشتیبانی از سرور سخت افزارهای شبکه و بسیاری تجهیزات دیگر از نوع rack mount استفاده می گردد. ارتفاع این نوع از یو پی اس قابل افزایش است و باعث صرفه جویی در فضا می شود.

ظرفیت و زمان پشتیبانی

یو پی اس ها با توجه به انرژی و ظرفیت، زمان مشخصی از دستگاه ها را پشتیبانی می کنند. هرچه تعداد دستگاه های مورد حفاظت بیشتر باشد، یو پی اس باید دارای ظرفیت بیشتری باشد.

یو پی اس مناسب برای سرورها

شرکت بهین صنعت با ارائه انواع یو پی اس مناسب برای سرورها از اطلاعات شما محافظت کرده و از هرگونه ضرر مالی مرتبط با قطع برق جلوگیری خواهد کرد.

چند نمونه از انواع یو پی اس مناسب برای سرورها در ادامه معرفی می شود:

یو پی اس GT120N

یو پی اس MARS II

یو پی اس Behin 930RM

یو پی اس Behin ESIS

 

شرکت بهین صنعت با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداریاستابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه و ادارات و سازمان ها می باشد.  برای اطلاع بیشتر در ارتباط با خرید یو پی اس، نگهداری از یو پی اس و همین طور نگهداری از باطری یو پی اس و مشاوره می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

دانستنی های یو پی اس

درباره ما

شرکت بهین صنعت با اتکا بر دانش پرسنلی کار آزموده و مجرب ، با هدف مشاوره، طراحی، تولید، تجهیز و پشتیبانی انواع منبع تغذیه و سیستم های تغذیه برق بخصوص سیستم های برق بدون وقفه جهت تجهیزات حساس و با توجه به مشکلات موجود در زمینه تولید ، انتقال ، توزیع و نحوه مصرف برق ، پایه ریزی و تاسیس گردید.

گستره فعالیتهای این شرکت در زمینه های فناوری اطلاعات، تجهیزات صنعتی، تجهیزات پزشکی ، خودروسازی، فرودگاهها و.... بوده که توانسته است موفقیت های چشمگیری را نیز کسب نماید.

شرکت بهین صنعت با پشتوانه علمی کارشناسان مجرب ، آمادگی کامل خود را در جهت همکاری در زمینه های ذیل اعلام می دارد:

 • مشاوره در زمینه انتخاب سیستمهای برق و یو پی اس
 • ارائه انواع منبع تغذیه و سیستمهای برق بدون وقفه (یو پی اس)
 • ارائه خدمات فنی، تعمیر، سرویس و نگهداری پروژه های یو پی اس و برق
 • ارائه دوره های آموزش تخصصی یوپی اس
 • ارائه انواع استابلایزر، انواع باتری سرب اسیدی، انواع باتری های نیکل کادمیم، انواع سیستم های شارژر، رکتیفایرهای سویچ مد مخابراتی، سیستم های تامین انرژی خورشیدی و موتور برق گاز سوز
 • مشاوره ، طراحی و تامین تابلوهای برق (توزیع ،  فرمان و کنترل)
 • مشاوره ، طراحی و اجرای سیستم های حفاظت زمین
 • دارای مدرک طی دوره سرویس و نگهداری یو پی اس های: APC , G-TEC , Riello , PowerWare , Best Power , Newave

ادامه مطلب

تماس با ما

برای مشاوره در ارتباط با خرید یو پی اس و باتری و تأمین برق اضطراری دستگاه و یا محل مورد نظر خود و همچنین اطلاع از قیمت یو پی اس و کارایی انواع سیستم های تامین انرژی بدون وقفه با متخصصین بهین صنعت تماس بگیرید.

دفتر مرکزی : تهران ، خیابان جانبازان شرقی، پلاک 19, طبقه ۲

2005 44 77 - 021 - 2 74 75 779 - 021

 تلفن همراه:

09123064586 - 09135445006 - 09199015006 - 09195445002

 

دفتر اصفهان: کاشان - خیابان زیارتی - پایین تر از چهارراه تربیت

031-55470990 - 031-55470900

 دفتر  مشهد: مشهد - بلوار جانباز- جانباز ١٣ - نبش شهيد عجمی ١١   
٣٧٦٢٨٩٥٠-051

دفتر سمنان: شاهرود - بلوار دانشجو

09124732658