قطعی خودکار یو پی اس

به این مطلب رای دهید
(2 رای)

در این مطلب به قطعی خودکار یو پی اس و خاموش کردن کامپیوتر می پردازیم.

قطعی خودکار یو پی اس

این خاصیت یو پی اس اجازه می دهد که قبل از تمام شدن وقت پشتیبانی باتری یو پی اس کامپیوتر شما را خاموش کند.

 

یو پی اس ها تحت عنوان منبع تغذیه الکترونیکی بدون وقفه شناخته شده اند. همان طور که می دانید وظیفه و کاربرد این وسیله تامین بدون توقف میزان نیاز توان بار مصرفی می باشد. یو پی اس ها با برقراری اتصال برق شهر و دستگاه مورد استفاده، منجر به تثبیت و تنظیم برق شهر و جلوگیری از ایجاد نویز و اختلالات در تجهیزات حساس و همچنین تامین برق مورد نیاز آن تجهیزات در مواقع اضطراری می شود. از جمله سیستم های حساس که به تامین انرژی بدون وقفه نیازمند هستند می توان به انواع سیستم های مخابراتی، نظامی، ایمنی و حفاظتی، بانکی، صنایع پزشکی و آزمایشگاهی، سرورها و دیتاسنترها اشاره نمود.

پس از درک اصول اولیه عملکرد یک سیستم تامین انرژی بی وقفه و شناخت انواع مختلف آن اکنون در مورد برخی از خصوصیات ویژگی های مختلف یو پی اس صحبت خواهیم کرد. یکی از ویژگی هایی که در اینجا به بحث در مورد آن خواهیم پرداخت قطعی خودکار یو پی اس می باشد.

خاموش کردن خودکار کامپیوتر

یکی از با ارزشترین خصوصیات یو پی اس به خصوص زمانی که برای برق رسانی به کامپیوتر مورد استفاده قرار می گیرند قطعی خودکار یو پی اس می باشد. در واقع این خاصیت یو پی اس اجازه می دهد که قبل از تمام شدن وقت پشتیبانی باتری یو پی اس کامپیوتر شما را خاموش کند. معمولا یک یو پی اس با قابلیت خاموش کردن اتوماتیک، از کنترل نرم افزار و سخت افزار که میکروپروسسور آن را به کامپیوتر متصل می کند استفاده می نمایند. شما می توانید پارامترها را به گونه ای تنظیم نمایید تا در صورتی که قطعی برق برای مدت زیادی ادامه داشت یو پی اس کامپیوترتان را خاموش نمایید. تصور کنید شما دارای کامپیوتری بدون ویژگی خاموش شدن خودکار هستید. کامپیوترتان در حالی که مشغول به کار است ناگهان برق قطع گردیده و یو پی اس از انرژی باتری استفاده می نمایید. قطع برق در حالی که هیچ شخصی حضور ندارد تا کاری بر روی کامپیوتر کاری انجام دهد رخ داده و بالاخره انرژی باتری یو پی اس به پایان رسیده و کامپیوتر خاموش می شود. در حالی که هنوز برنامه فعالی بر روی کامپیوتر وجود دارد که قبل از خاموش شدن باید آن را ذخیره نمود. شما می توانید این پارامتر را تنظیم نمایید که کامپیوتر زمانی که میزان انرژی باتری یو پی اس به 80 درصد رسید تمامی برنامه ها را ذخیره نموده و کامپیوتر را خاموش می نماید.

توجه داشته باشید که این ویژگی یو پی اس عاری از خطا نیست. مانند هر برنامه دیگری امکان دارد ساختار این برنامه نیز ضعیف باسد. سعی کنید زمانی که کارتان با کامپیوتر به پایان رسید آن را خاموش نمایید. طول مدت زمان با طول عمر مجاز و اسمی باتری کسان است. در واقع خط زمان در نقطه ای که توان کمکی به اتمام می رسد آغاز می شود. در همین زمان یو پی اس یا واحد توان باطری فعال است. زمانی که این زمان به پایان برسد حافظه اصلی ذخیره گردیده و سپس Shut Down صورت می گیرد.

شرکت بهین صنعت با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداریاستابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه و ادارات و سازمان ها می باشد.  برای اطلاع بیشتر در ارتباط با خرید یو پی اس، نگهداری از یو پی اس و همین طور نگهداری از باطری یو پی اس و مشاوره می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

درباره ما

شرکت بهین صنعت با اتکا بر دانش پرسنلی کار آزموده و مجرب ، با هدف مشاوره، طراحی، تولید، تجهیز و پشتیبانی انواع منبع تغذیه و سیستم های تغذیه برق بخصوص سیستم های برق بدون وقفه جهت تجهیزات حساس و با توجه به مشکلات موجود در زمینه تولید ، انتقال ، توزیع و نحوه مصرف برق ، پایه ریزی و تاسیس گردید.

گستره فعالیتهای این شرکت در زمینه های فناوری اطلاعات، تجهیزات صنعتی، تجهیزات پزشکی ، خودروسازی، فرودگاهها و.... بوده که توانسته است موفقیت های چشمگیری را نیز کسب نماید.

شرکت بهین صنعت با پشتوانه علمی کارشناسان مجرب ، آمادگی کامل خود را در جهت همکاری در زمینه های ذیل اعلام می دارد:

  • مشاوره در زمینه انتخاب سیستمهای برق و یو پی اس
  • ارائه انواع منبع تغذیه و سیستمهای برق بدون وقفه (یو پی اس)
  • ارائه خدمات فنی، تعمیر، سرویس و نگهداری پروژه های یو پی اس و برق
  • ارائه دوره های آموزش تخصصی یوپی اس
  • ارائه انواع استابلایزر، انواع باتری سرب اسیدی، انواع باتری های نیکل کادمیم، انواع سیستم های شارژر، رکتیفایرهای سویچ مد مخابراتی، سیستم های تامین انرژی خورشیدی و موتور برق گاز سوز
  • مشاوره ، طراحی و تامین تابلوهای برق (توزیع ،  فرمان و کنترل)
  • مشاوره ، طراحی و اجرای سیستم های حفاظت زمین
  • دارای مدرک طی دوره سرویس و نگهداری یو پی اس های: APC , G-TEC , Riello , PowerWare , Best Power , Newave

ادامه مطلب

تماس با ما

برای مشاوره در ارتباط با خرید یو پی اس و باتری و تأمین برق اضطراری دستگاه و یا محل مورد نظر خود و همچنین اطلاع از قیمت یو پی اس و کارایی انواع سیستم های تامین انرژی بدون وقفه با متخصصین بهین صنعت تماس بگیرید.

دفتر مرکزی : تهران ، خیابان جانبازان شرقی، پلاک 19, طبقه ۲

2005 44 77 - 021 - 2 74 75 779 - 021

 تلفن همراه:

09123064586 - 09135445006 - 09199015006 - 09195445002

 

دفتر اصفهان: کاشان - خیابان زیارتی - پایین تر از چهارراه تربیت

031-55470990 - 031-55470900

 دفتر  مشهد: مشهد - بلوار جانباز- جانباز ١٣ - نبش شهيد عجمی ١١   
٣٧٦٢٨٩٥٠-051

دفتر سمنان: شاهرود - بلوار دانشجو

09124732658