استفاده از یو پی اس در بانک

بانک ها از جمله مهم ترین مکان هایی هستند که باید تجهیزات آن ها به طور مداوم و بدون هیچ اختلالی مشغول خدمت رسانی به مردم باشد.

استفاده از یو پی اس در بانک

نوسانات دلایل مختلفی دارند که دقیقا همین اختلالات باعث آسیب های جدی به دستگاه های ATM یا خودپرداز می شوند. یو پی اس ها با ذخیره کردن برق در باطری و از بین بردن هرگونه نوسانات و تنظیم ولتاژ مانع از آسیب دیدن قسمت های حساس دستگاه می شوند. بنابراین استفاده از یو پی اس باعث جلوگیری از کارافتادگی و خرابی های زود همگام و افزایش طول عمر این دستگاه گران قیمت می شود.

بانک و نیاز به یو پی اس

بانک ها از جمله مهم ترین مکان هایی هستند که باید تجهیزات آن ها به طور مداوم و بدون هیچ اختلالی مشغول خدمت رسانی به مردم باشد. در واقع بانک یک نهاد اقتصادی است که وظایفی چون تجهیز و توزیع اعتبارات، عملیات اعتباری-مالی، خرید و فروش ارز و کارهایی از این قبیل در آن صورت می گیرد. کلیه بانک های خصوصی و دولتی دارای مجوز تاسیس بانک از سوی بانک مرکزی می باشند. ارتباط بانک ها با مراکز از دیگر لزومات استمراری و بدون وقفه بانکداری می باشد. یوپی اس بانک ها باعث استمرار این ارتباط می شود. این یو پی اس دارای باطری داخلی برای ذخیره برق بوده و در صورت نیاز، انرژی ذخیره شده در باطری، به دستگاه خواهد رساند.

مزایای استفاده از یو پی اس در بانک ها

  • افزایش خدمات بانکی
  • افزایش تراکنش
  • اطمینان از ایمنی بانک و دوربین مداربسته
  • مشتری مداری بانک ها و محبوبیت در بین طرفداران
  • جلوگیری از آسیب دیدگی تجهیزات
  • افزایش طول عمر دستگاه ها
  • استفاده از ATM به صورت شبانه روزی

لزوم استفاده از یو پی اس در بانک

شایان به ذکر می باشد که استفاده از یو پی اس بدلیل قطع برق و نوسانات جریان برق بسیار ضروری می باشد. در سیستم بانکی، دستگاه های ATM به دلیل سهولت در ارائه خدمات مختلفی چون دریافت و انتقال وجه ، پرداخت قبوض، خرید شارژ،اعلام مانده حساب و… از کارایی و اهمیت زیادی برخوردار می باشد. همچنین این دستگاه در مناطقی که امکان دسترسی به بانک ها در ان جا کم می باشد، از طریق خطوط تلفن به شبکه بانکی متصل می گردند و در صورت قطع برق مراکز بانکی اتصال صورت نگرفته و تراکنش امکان پذیر نخواهد بود. از این رو جریان برق شهری بدون هیچ گونه نوسانات و قطعی بسیار لازم و مورد اهمیت می باشد. متاسفانه در هیچ جای دنیا جریان برق شهری بدون قطعی و نوسان نمی باشد.

نوسانات دلایل مختلفی دارند که دقیقا همین اختلالات باعث آسیب های جدی به دستگاه های بانکی می شوند. یو پی اس ها با ذخیره کردن برق در باطری و از بین بردن هرگونه نوسانات و تنظیم ولتاژ مانع از آسیب دیدن قسمت های حساس دستگاه می شوند. بنابراین استفاده از یو پی اس باعث جلوگیری از کارافتادگی و خرابی های زود همگام و افزایش طول عمر این دستگاه گران قیمت می شود.

با توجه به ذکر موارد بالا و اهمیت عدم قطعی برق در بانک ها و موسسه های مالی استفاده از یو پی اس می تواند به پیشبرد روند عادی کاری آن ها کمک به سزایی کند.

یو پی اس مناسب برای بانک ها

شرکت بهین صنعت با فراهم سازی انواع یو پی اس مناسب برای بانک ها … تلاش می کند از قطع ارتباط سیستم مالی و بانک ها جلوگیری نماید. و با فراهم سازی یو پی اس مناسب برای دستگاه ATM و سایر دستگاه های بانکی از ایجاد اختلال جلوگیری نماید.

چند نمونه از انواع یو پی اس مناسب برای بانک ها در ادامه معرفی می شود:

یو پی اس GT120N

یو پی اس MARS II

یو پی اس Behin 930RM

یو پی اس Behin ESIS

شرکت بهین صنعت با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداریاستابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه و ادارات و سازمان ها می باشد.  برای اطلاع بیشتر در ارتباط با خرید یو پی اس، نگهداری از یو پی اس و همین طور نگهداری از باطری یو پی اس و مشاوره می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *