کاربرد یو پی اس صنعتی

یو پی اس های صنعتی بیشتر در کارخانه ها برای استفاده موتور ها و دستگاه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.

یو پی اس صنعتی

می توان گفت یو پی اس های صنعتی یک منبع برق توان بالا می باشند که از قدرت بالایی برخوردار هستند. چون در کارخانه ها در اکثر موارد از این برق برای راه اندازی موتورهای برقی و ماشین آلات صنعتی استفاده می گردد لازم است یو پی اس های صنعتی دارای تحمل اضافه بار باشند تا از بروز هر گونه مشکل جلوگیری شود

یو پی اس صنعتی

یو پی اس های صنعتی معمولا دارای 3 فاز هستند و در کارخانه ها، بیمارستان ها و مراکز صنعتی با توان های بالا استفاده می گردند. قطعات مصرفی در دستگاه های یو پی اس های صنعتی آمپر بالا بوده که معمولا برای اینورتر این دستگاه ها از ترانس استفاده می گردد. در اکثر مواقع تکنولوژی رکتیفایر و اینورتر در این دستگاه ها هر دو IGBT هستند.

کاربرد یو پی اس صنعتی

یو پی اس صنعتی باید استانداردهای خاصی برای استارت داشته باشند. به طور مثال ابتدا باید رکتیفایر استارت شده تا باطری در مدار قرار گرفته و در آخر اینورتر استارت شود. یو پی اس های صنعتی به دلیل دارا بودن توان بالا دارای یک منوی ساده برای یوزر به جهت تنظیمات در نظر می گیرند. این یو پی اس ها به دلیل توان بالا باعث تولید گرمای زیاد گردیده و باید در مکانی نصب گردند که مجهز به خنک کننده های قوی و استاندارد باشد. در بیشتر مواقع نباید خروجی سیستم های یو پی اس صنعتی مستقیما به مصرف کننده وصل گردد و حتما باید تابلوی توزیع بین یو پی اس و مصرف کننده قرار گیرد.

مصارف یو پی اس صنعتی

یو پی اس های صنعتی بیشتر در کارخانه ها برای استفاده موتور ها و دستگاه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. این یو پی اس ها به طور معمول به سبب داشتن ترانس و فرکانس بالا و همچنین به دلیل دارا بودن فن های بزرگ صدای بیشتری نسبت به سایر یو پی اس ها تولید می کنند. آن ها معمولا دارای دو نوع تک فاز دو سه فاز می باشند که با آرایش های تک، دوبل و موازی، standby hot و share load هستند.  یو پی اس های صنعتی تک فاز از قدرت بالا حداکثر تا 250 کیلو ولت آمپر و  یو پی اس های صنعتی 3 فاز از 500 کیلو ولت آمپر برخوردار می باشند.

استاندارد فنی یو پی اس صنعتی

یو پی اس های صنعتی باید دارای استانداردهای لازم از نظر فنی باشند که در زیر به چند مورد از آن ها می پردازیم:

1- تکنولوژی تبدیل دو مرحله ای آنلاین.

2- کنترل کننده چند پردازنده ای.

3- هارمونیک جریان ورودی کمتر از 3 درصد.

4- کنترل توماتیک و دستی جهت جایگزینی برق شهری.

5- موازی سازی تا 8 دستگاه.

6- دارای پورت ارتباطی.

7- نمایشگر گرافیکی.

به طور کلی می توان گفت یو پی اس های صنعتی یک منبع برق توان بالا می باشند که از قدرت بالایی برخوردار هستند. چون در کارخانه ها در اکثر موارد از این برق برای راه اندازی موتورهای برقی و ماشین آلات صنعتی استفاده می گردد لازم است یو پی اس های صنعتی دارای تحمل اضافه بار باشند تا از بروز هر گونه مشکل جلوگیری شود اگرچه بهتر است از استارترها نیز استفاده گردد.

شرکت بهین صنعت با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداریاستابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه و ادارات و سازمان ها می باشد.  برای اطلاع بیشتر در ارتباط با مزایای یو پی اس صنعتی و همچنین خرید یو پی اس، نگهداری از یو پی اس و همین طور نگهداری از باطری یو پی اس و مشاوره می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *