تفاوت یو پی اس و استابلایزر

به این مطلب رای دهید
(2 رای)

استابلایزر و یو پی اس هر دو تثبیت کننده های ولتاژ هستند.

تفاوت یو پی اس و استابلایزر

استابلایزرها دستگاه هایی هستند که از آن ها صرفا به منظور محافظت از لوازم برقی در برابر نوسانات شهری استفاده می شود اما یو پی اس ها علاوه بر حذف نوسانات ناشی از اختلاف جریان، وظیفه تامین برق در شرایط اضطراری را بر عهده دارند.

تفاوت یو پی اس و استابلایزر

استابلایزر و یو پی اس هر دو تثبیت کننده های ولتاژ هستند. استابلایزرها دستگاه هایی هستند که از آن ها صرفا به منظور محافظت از لوازم برقی در برابر نوسانات شهری استفاده می شود اما یو پی اس ها علاوه بر حذف نوسانات ناشی از اختلاف جریان، وظیفه تامین برق در شرایط اضطراری را بر عهده دارند. برای حذف نوسانات برق شهر و با هدف تثبیت ولتاژ خروجی در یو پی اس و استابلایزر از فیلترهای الکتریکی استفاده می شود اما شیوه کارایی و موارد استفاده آن ها کاملا با یکدیگر متفاوت است. در واقع تفاوت عمده آن ها در این است که یو پی اس دارای باطری برای زمان های خاموشی و قطع برق می باشد.

تفاوت کاربرد یو پی اس و استابلایزر

استفاده از یو پی اس و استابلایزر کاملا مطابق با نیاز مصرف کننده می باشد. به طور معمول در مکان هایی مانند بیمارستان ها، آزمایشگاها و مکان هایی که قطع برق سبب خسارت های جدی و جبران ناپذیر می شود از یو پی اس ها استفاده می نمایند. اما با توجه به این که در شهرهای بزرگ میزان قطعی برق کم می باشد استفاده از استابلایزر از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد. یو پی اس یک منبع تغذیه بدون وقفه می باشد که برق مورد نیاز برای دستگاه هایی چون کامپیوتر، تجهیزات مورد استفاده در بیمارستان و تجهیزات تصویربرداری، بانک ، دندانپزشکی، تجهیزات ایمنی و ... را جدای از آن که برق ورودی وجود داشته باشد یا نداشته باشد را برای مدت زمان محدودی تامین می نماید.

تفاوت نحوه کار یو پی اس و استابلایزر

در یو پی اس جریان برق به وسیله یک باطری تعبیه شده فراهم می شود که وقتی دستگاه با قطع ورودی برق روبرو می شود با ذخیره برق در این باطری باعث جلوگیری از خاموش شدن و از کارافتادن دستگاه می شود.

استابلایزر دستگاهی می باشد که به نگه داشتن ولتاژ مشخص در دستگاه شما کمک می نماید. در واقع استابلایزر یک تثبیت کننده ولتاژ ورودی برای دستگاه می باشد که از ناپایداری ها و ولتاژ بالا که سبب آسیب به وسایل الکتریکی می شود محافظت می کند. استابلایزر در زمان افت یا افزایش ولتاژ برق شهر از میزان 220 ولت ولتاژ برق را کنترل نموده و آن را به سطح 220 ولت بر می گرداند و از دستگاه های الکترونیکی محافظت می کنند.

شرکت بهین صنعت با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداریاستابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه، ادارات و سازمان ها می باشد.  برای اطلاع بیشتر در ارتباط با خرید یو پی اس، نگهداری از یو پی اس و همین طور نگهداری از باطری یو پی اس و مشاوره می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

دانستنی های یو پی اس

درباره ما

شرکت بهین صنعت با اتکا بر دانش پرسنلی کار آزموده و مجرب ، با هدف مشاوره، طراحی، تولید، تجهیز و پشتیبانی انواع منبع تغذیه و سیستم های تغذیه برق بخصوص سیستم های برق بدون وقفه جهت تجهیزات حساس و با توجه به مشکلات موجود در زمینه تولید ، انتقال ، توزیع و نحوه مصرف برق ، پایه ریزی و تاسیس گردید.

گستره فعالیتهای این شرکت در زمینه های فناوری اطلاعات، تجهیزات صنعتی، تجهیزات پزشکی ، خودروسازی، فرودگاهها و.... بوده که توانسته است موفقیت های چشمگیری را نیز کسب نماید.

شرکت بهین صنعت با پشتوانه علمی کارشناسان مجرب ، آمادگی کامل خود را در جهت همکاری در زمینه های ذیل اعلام می دارد:

  • مشاوره در زمینه انتخاب سیستمهای برق و یو پی اس
  • ارائه انواع منبع تغذیه و سیستمهای برق بدون وقفه (یو پی اس)
  • ارائه خدمات فنی، تعمیر، سرویس و نگهداری پروژه های یو پی اس و برق
  • ارائه دوره های آموزش تخصصی یوپی اس
  • ارائه انواع استابلایزر، انواع باتری سرب اسیدی، انواع باتری های نیکل کادمیم، انواع سیستم های شارژر، رکتیفایرهای سویچ مد مخابراتی، سیستم های تامین انرژی خورشیدی و موتور برق گاز سوز
  • مشاوره ، طراحی و تامین تابلوهای برق (توزیع ،  فرمان و کنترل)
  • مشاوره ، طراحی و اجرای سیستم های حفاظت زمین
  • دارای مدرک طی دوره سرویس و نگهداری یو پی اس های: APC , G-TEC , Riello , PowerWare , Best Power , Newave

ادامه مطلب

تماس با ما

برای مشاوره در ارتباط با خرید یو پی اس و باتری و تأمین برق اضطراری دستگاه و یا محل مورد نظر خود و همچنین اطلاع از قیمت یو پی اس و کارایی انواع سیستم های تامین انرژی بدون وقفه با متخصصین بهین صنعت تماس بگیرید.

دفتر مرکزی : تهران ، خیابان جانبازان شرقی، پلاک 19, طبقه ۲

2005 44 77 - 021 - 2 74 75 779 - 021

 تلفن همراه:

09123064586 - 09135445006 - 09199015006 - 09195445002

 

دفتر اصفهان: کاشان - خیابان زیارتی - پایین تر از چهارراه تربیت

031-55470990 - 031-55470900

 دفتر  مشهد: مشهد - بلوار جانباز- جانباز ١٣ - نبش شهيد عجمی ١١   
٣٧٦٢٨٩٥٠-051

دفتر سمنان: شاهرود - بلوار دانشجو

09124732658