نصب صحیح دستگاه یو پی اس

برای نصب یو پی اس می بایست نکاتی را رعایت کنیم تا مشکلی برای دستگاه یو پی اس و دستگاه های متصل ایجاد نشود.

نصب صحیح دستگاه یو پی اس

برای نصب یو پی اس می بایست اصول ایمنی و فنی رعایت شود تا کارایی و ایمنی بالاتری فراهم شود.

همان طور که می دانید یو پی اس ها مابین برق شهری و دستگاه های مصرف کننده قرار می گیرند. زمانی که یو پی اس ها در سیستم برق قرار می گیرند لازم است کلیه مصرف کنندگانی که نیاز به برق ایمن و بدون نوسان دارند، انرژی مورد نیاز خود را صرفا از خروجی یو پی اس فراهم نمایند.

نکات نصب یو پی اس

برای اجرای روش صحیح استفاده از یو پی اس و نصب آن باید موارد زیر را رعایت نماییم:

یکی از خطاهایی که در زمان نصب اغلب باعث آسیب دیدن یو پی اس می شود خطای موجود در نوع سیم کشی خروجی دستگاه یو پی اس می باشد. طبق استاندارد، سیم کشی خروجی دستگاه نباید هیچ اشتراکی با برق شهری داشته باشد و به اصطلاح باید ایزوله باشد. این موضوع بدین معنی است که مصرف کننده ها فقط به یو پی اس وصل گردند. یکی دیگر از مسائلی که در زمان نصب باید در نظر گرفته شود این است که خروجی با ورودی هیچگونه اشتراکی نداشته باشد. در واقع بدین معنا می باشد که نول یا فاز مشترک نداشته باشد.

از دیگر مواردی که از اهمیت بالایی نیز برخوردار است رعایت اصول ایمنی می باشد به همین دلیل بهتر است که نصب باطری ها را به افراد آموزش دیده و حرفه ای بسپارید. در صورتی که باطری ها با رعایت اصول ایمنی نصب نگردند ممکن است منجر به آتش سوزی، برق گرفتگی، خرابی باطری و دستگاه شود. پس از اتصال یو پی اس به باطری ها و اتصال برق ورودی به برق شهر ابتدا دستگاه را در حالت بای پس قرار دهید پس از آن مصرف کننده ها را به دستگاه متصل نموده و میزان بار مصرفی را روی نمایشگر دستگاه بررسی نمایید. در صورتی که سیستم هیچگونه اروری را نشان نداد می توانید دستگاه را از این حالت خارج کنید و دستگاه یو پی اس را روشن نمایید.

زمانی که دستگاه یو پی اس در سیستم برق قرار می گیرد باید مصرف کنندگانی که نیاز به برق فیلتر شده دارند صرفا از طریق خروجی یو پی اس تغذیه شوند.

می دانیم که سیم نول شبکه حاوی مقداری جریان های گردشی برق بوده و انتقال مستقیم به آن سبب منتقل شدن جریان ها به بار مصرفی می گردد. در صورت دو فاز شدن سیستم برق شبکه، ولتاژ بسیار بالایی به بار تحمل گردیده و موجب آسیب می شود.

مکان مناسب نصب یو پی اس

  1. دارای فضای کافی باشد.
  2. سطح زمین توان تحمل وزن را داشته باشد.
  3. نصب دستگاه باعث ایجاد مزاحمت نگردد.
  4. دارای شرایط محیطی مناسب از نظر دما و میزان رطوبت باشد.
  5. کلیدها و ابزار سوئیچ و کنترل یو پی اس در یک مکان نصب گردند.
  6. در محل نصب یو پی اس جای امن برای باطری موجود باشد.

شرکت بهین صنعت با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداریاستابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه و ادارات و سازمان ها می باشد.  برای اطلاع بیشتر در ارتباط با خرید یو پی اس، نگهداری از یو پی اس و همین طور نگهداری از باطری یو پی اس و مشاوره می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *