نصب صحیح دستگاه یو پی اس

به این مطلب رای دهید
(2 رای)

برای نصب یو پی اس می بایست نکاتی را رعایت کنیم تا مشکلی برای دستگاه یو پی اس و دستگاه های متصل ایجاد نشود.

نصب صحیح دستگاه یو پی اس

برای نصب یو پی اس می بایست اصول ایمنی و فنی رعایت شود تا کارایی و ایمنی بالاتری فراهم شود.

همان طور که می دانید یو پی اس ها مابین برق شهری و دستگاه های مصرف کننده قرار می گیرند. زمانی که یو پی اس ها در سیستم برق قرار می گیرند لازم است کلیه مصرف کنندگانی که نیاز به برق ایمن و بدون نوسان دارند، انرژی مورد نیاز خود را صرفا از خروجی یو پی اس فراهم نمایند.

نکات نصب یو پی اس

برای اجرای روش صحیح استفاده از یو پی اس و نصب آن باید موارد زیر را رعایت نماییم:

یکی از خطاهایی که در زمان نصب اغلب باعث آسیب دیدن یو پی اس می شود خطای موجود در نوع سیم کشی خروجی دستگاه یو پی اس می باشد. طبق استاندارد، سیم کشی خروجی دستگاه نباید هیچ اشتراکی با برق شهری داشته باشد و به اصطلاح باید ایزوله باشد. این موضوع بدین معنی است که مصرف کننده ها فقط به یو پی اس وصل گردند. یکی دیگر از مسائلی که در زمان نصب باید در نظر گرفته شود این است که خروجی با ورودی هیچگونه اشتراکی نداشته باشد. در واقع بدین معنا می باشد که نول یا فاز مشترک نداشته باشد.

از دیگر مواردی که از اهمیت بالایی نیز برخوردار است رعایت اصول ایمنی می باشد به همین دلیل بهتر است که نصب باطری ها را به افراد آموزش دیده و حرفه ای بسپارید. در صورتی که باطری ها با رعایت اصول ایمنی نصب نگردند ممکن است منجر به آتش سوزی، برق گرفتگی، خرابی باطری و دستگاه شود. پس از اتصال یو پی اس به باطری ها و اتصال برق ورودی به برق شهر ابتدا دستگاه را در حالت بای پس قرار دهید پس از آن مصرف کننده ها را به دستگاه متصل نموده و میزان بار مصرفی را روی نمایشگر دستگاه بررسی نمایید. در صورتی که سیستم هیچگونه اروری را نشان نداد می توانید دستگاه را از این حالت خارج کنید و دستگاه یو پی اس را روشن نمایید.

زمانی که دستگاه یو پی اس در سیستم برق قرار می گیرد باید مصرف کنندگانی که نیاز به برق فیلتر شده دارند صرفا از طریق خروجی یو پی اس تغذیه شوند.

می دانیم که سیم نول شبکه حاوی مقداری جریان های گردشی برق بوده و انتقال مستقیم به آن سبب منتقل شدن جریان ها به بار مصرفی می گردد. در صورت دو فاز شدن سیستم برق شبکه، ولتاژ بسیار بالایی به بار تحمل گردیده و موجب آسیب می شود.

مکان مناسب نصب یو پی اس

 1. دارای فضای کافی باشد.
 2. سطح زمین توان تحمل وزن را داشته باشد.
 3. نصب دستگاه باعث ایجاد مزاحمت نگردد.
 4. دارای شرایط محیطی مناسب از نظر دما و میزان رطوبت باشد.
 5. کلیدها و ابزار سوئیچ و کنترل یو پی اس در یک مکان نصب گردند.
 6. در محل نصب یو پی اس جای امن برای باطری موجود باشد.

شرکت بهین صنعت با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداریاستابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه و ادارات و سازمان ها می باشد.  برای اطلاع بیشتر در ارتباط با خرید یو پی اس، نگهداری از یو پی اس و همین طور نگهداری از باطری یو پی اس و مشاوره می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

دانستنی های یو پی اس

درباره ما

شرکت بهین صنعت با اتکا بر دانش پرسنلی کار آزموده و مجرب ، با هدف مشاوره، طراحی، تولید، تجهیز و پشتیبانی انواع منبع تغذیه و سیستم های تغذیه برق بخصوص سیستم های برق بدون وقفه جهت تجهیزات حساس و با توجه به مشکلات موجود در زمینه تولید ، انتقال ، توزیع و نحوه مصرف برق ، پایه ریزی و تاسیس گردید.

گستره فعالیتهای این شرکت در زمینه های فناوری اطلاعات، تجهیزات صنعتی، تجهیزات پزشکی ، خودروسازی، فرودگاهها و.... بوده که توانسته است موفقیت های چشمگیری را نیز کسب نماید.

شرکت بهین صنعت با پشتوانه علمی کارشناسان مجرب ، آمادگی کامل خود را در جهت همکاری در زمینه های ذیل اعلام می دارد:

 • مشاوره در زمینه انتخاب سیستمهای برق و یو پی اس
 • ارائه انواع منبع تغذیه و سیستمهای برق بدون وقفه (یو پی اس)
 • ارائه خدمات فنی، تعمیر، سرویس و نگهداری پروژه های یو پی اس و برق
 • ارائه دوره های آموزش تخصصی یوپی اس
 • ارائه انواع استابلایزر، انواع باتری سرب اسیدی، انواع باتری های نیکل کادمیم، انواع سیستم های شارژر، رکتیفایرهای سویچ مد مخابراتی، سیستم های تامین انرژی خورشیدی و موتور برق گاز سوز
 • مشاوره ، طراحی و تامین تابلوهای برق (توزیع ،  فرمان و کنترل)
 • مشاوره ، طراحی و اجرای سیستم های حفاظت زمین
 • دارای مدرک طی دوره سرویس و نگهداری یو پی اس های: APC , G-TEC , Riello , PowerWare , Best Power , Newave

ادامه مطلب

تماس با ما

برای مشاوره در ارتباط با خرید یو پی اس و باتری و تأمین برق اضطراری دستگاه و یا محل مورد نظر خود و همچنین اطلاع از قیمت یو پی اس و کارایی انواع سیستم های تامین انرژی بدون وقفه با متخصصین بهین صنعت تماس بگیرید.

دفتر مرکزی : تهران ، خیابان جانبازان شرقی، پلاک 19, طبقه ۲

2005 44 77 - 021 - 2 74 75 779 - 021

 تلفن همراه:

09123064586 - 09135445006 - 09199015006 - 09195445002

 

دفتر اصفهان: کاشان - خیابان زیارتی - پایین تر از چهارراه تربیت

031-55470990 - 031-55470900

 دفتر  مشهد: مشهد - بلوار جانباز- جانباز ١٣ - نبش شهيد عجمی ١١   
٣٧٦٢٨٩٥٠-051

دفتر سمنان: شاهرود - بلوار دانشجو

09124732658