استفاده از یو پی اس در دستگاه رادیولوژی

به این مطلب رای دهید
(7 رای)

رادیولوژی شاخه ای از علم پزشکی است که از فناوری تصویربرداری برای تشخیص و درمان بیماری استفاده می کند.

استفاده از یو پی اس برای دستگاه رادیولوژی

حضور این دستگاه ها در مراکز درمانی اهمیت فراوانی برای تشخیص و درمان دارد ، اما با توجه به هزینه های بالایی که برای تهیه این دستگاه ها می شود باید به خوبی از آنها مراقبت گردد چرا که خرابی ها می تواند هزینه های زیادی به وجود آورده و همچنین در روند تشخیصی و درمانی اختلالاتی به وجود آورند. از این رو استفاده از یو پی اس ها به منظور تضمین برق با کیفیت و ارائه برق اضطراری بسیار حائز اهمیت می باشد.

دستگاه رادیولوژی

پرتوشناسی برای اولین بار توسط دانشمندی به نام هانری بکرل کشف شد و شروعی برای پیشرفت های بزرگ تر در این تکنولوژی بوده است. اولین بار اشعه X توسط شخصی به نام ویلیام کنراد رونگتن کشف شد. وی آن را روی دست همسر خود تست کرد. این امر شور و هیجان خاصی را در محققان دانشگاه های اروپایی به وجود آورد. رفته رفته این تکنولوژی پیشرفت کرد و در زمان جنگ جهانی اول مورد توجه نظامی ها قرار گرفت. در آن زمان فقط توانایی تصویر برداری از دست راست را داشتند و در اواخر سال 1897 میلادی توانستند از کل بدن تصویر برداری کنند.

کلمه رادیولوژی از دو کلمه رادیو (موج تابش) و لوژِی تشکیل شده است. آن ها ریز موج هایی می باشند که از هر ماده ای عبور می کنند و به دلیل پراکنده شدن قابل مشاهده نبوده و تنها ماده ای که قابلیت عبور از آن را ندارند سرب می باشد به همین در مراکز رادیولوژی برای ممانعت از عبور اشعه در دیوارها از سرب استفاده می شود .

در سال 1309 هجری شمسی پرفسور حسابی پدر علم فیزیک مهندسی برای آموزش دادن این پدیده های نوین به دانشجویان خود اولین دستگاه پرتو X را با ابعاد بسیار کوچک راه اندازی نمود .

کاربرد رادیولوژی

رادیولوژی شاخه ای از علم پزشکی است که از فناوری تصویربرداری برای تشخیص و درمان بیماری استفاده می کند و به دو بخش رادیولوژی تشخیصی و رادیولوژی مداخله تقسیم می شود. این تکنولوژی به پزشکان این امکان را می دهد که با کمترین عارضه راه ورود به بدن را پیدا کرده و اطلاعات لازم را استخراج کنند. روش های رادیولوژیک مانند CT ,MRI ,PET از نظر پزشکی تجویز می شوند و فقط در شرایط اضطراری توسط متخصصان انجام می گردد.

رادیولوژی تشخیصی

این روش به متخصصان مراقبت های بهداشتی کمک می کند ساختارهایی را در بدن شما ببینند . پزشکان متخصص در تفسیر این تصاویر، رادیولوژیست های تشخیی نامیده می شوند. این روش به پزشکان در تشخیص بیماری های ساختاری درون بدن کمک کرده و علل و نشانه های بیماری را بررسی کرده و بهترین راه درمان را نشان می دهد. از رادیولوژی تشخیصی به منظور تشخیص انواع سرطان و یا بیماری های قلبی استفاده می شود. روش های متعدد رادیولوژی تشخیصی شامل : CT اسکن ، CT آنژیوگرافی ، فلوروسکوپی ، MRI و MRA می باشد.

رادیولوژی مداخله ای

پزشکان از شیوه های مختلف تصویر برداری برای کارهایی مانند قراردادن کاتتر ، وایر ، آنژیو پلاستی و ایجاد آمبولیزاسیون برای کنترل خونریزی استفاده می کنند. نمونه هایی از روش های رادیولوژی مداخله عبارتند از : آنزیوگرافی یا آنژیوپلاس و قرارگیری اسنت ، آمبولیزاسیون برای کنترل خونریزی ، درمان سرطان از جمله تومورها با استفاده از شیمی درمانی یا رادیو مونتاژ، بیوپسی پستان و .... می باشد.

استفاده از یو پی اس برای دستگاه رادیولوژی

حضور این دستگاه ها در مراکز درمانی اهمیت فراوانی برای تشخیص و درمان دارد ، اما با توجه به هزینه های بالایی که برای تهیه این دستگاه ها می شود باید به خوبی از آنها مراقبت گردد چرا که خرابی ها می تواند هزینه های زیادی به وجود آورده و همچنین در روند تشخیصی و درمانی اختلالاتی به وجود آورند. یکی از شایع ترین مشکلات به وجود آمده در این دستگاه ها ناشی از اختلالات برق متناب و یا قعطی و وصلی برق می باشد از این رو استفاده از یو پی اس ها به منظور تضمین برق با کیفیت و ارائه برق اضطراری بسیار حائز اهمیت می باشد.

یو پی اس ها قابلیت ارائه دادن برق با کیفیت و بدون نوسان را داشته و با تامین برق اضطراری در روند درمانی کمک کرده و از به خطر افتادن سلامت دستگاه ها و جان بیماران تا حد ممکن جلوگیری می کنند .

یو پی اس مناسب برای دستگاه رادیولوژی

شرکت بهین صنعت با فراهم سازی انواع یو پی اس مناسب برای دستگاه های تصویربرداری و پزشکی، تلاش می کند خدمات کاملی به جامعه پزشکی کشور ارائه نماید.

چند نمونه از انواع یو پی اس مناسب برای دستگاه رادیولوژی در ادامه معرفی می شود:

یو پی اس بهین ESIS

یو پی اس GT120N

یو پی اس BS-960-E11 (1-15kVA)

شرکت بهین صنعت با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداریاستابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه پزشکی، مراکز درمانی، بیمارستان ها و کلینیک ها می باشد.  برای اطلاع بیشتر در ارتباط با کاربرد یو پی اس در صنایع پزشکی و ارتباط با شرکت و مشاوره می توانید با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

دانستنی های یو پی اس

درباره ما

شرکت بهین صنعت با اتکا بر دانش پرسنلی کار آزموده و مجرب ، با هدف مشاوره، طراحی، تولید، تجهیز و پشتیبانی انواع منبع تغذیه و سیستم های تغذیه برق بخصوص سیستم های برق بدون وقفه جهت تجهیزات حساس و با توجه به مشکلات موجود در زمینه تولید ، انتقال ، توزیع و نحوه مصرف برق ، پایه ریزی و تاسیس گردید.

گستره فعالیتهای این شرکت در زمینه های فناوری اطلاعات، تجهیزات صنعتی، تجهیزات پزشکی ، خودروسازی، فرودگاهها و.... بوده که توانسته است موفقیت های چشمگیری را نیز کسب نماید.

شرکت بهین صنعت با پشتوانه علمی کارشناسان مجرب ، آمادگی کامل خود را در جهت همکاری در زمینه های ذیل اعلام می دارد:

  • مشاوره در زمینه انتخاب سیستمهای برق و یو پی اس
  • ارائه انواع منبع تغذیه و سیستمهای برق بدون وقفه (یو پی اس)
  • ارائه خدمات فنی، تعمیر، سرویس و نگهداری پروژه های یو پی اس و برق
  • ارائه دوره های آموزش تخصصی یوپی اس
  • ارائه انواع استابلایزر، انواع باتری سرب اسیدی، انواع باتری های نیکل کادمیم، انواع سیستم های شارژر، رکتیفایرهای سویچ مد مخابراتی، سیستم های تامین انرژی خورشیدی و موتور برق گاز سوز
  • مشاوره ، طراحی و تامین تابلوهای برق (توزیع ،  فرمان و کنترل)
  • مشاوره ، طراحی و اجرای سیستم های حفاظت زمین
  • دارای مدرک طی دوره سرویس و نگهداری یو پی اس های: APC , G-TEC , Riello , PowerWare , Best Power , Newave

ادامه مطلب

تماس با ما

برای مشاوره در ارتباط با خرید یو پی اس و باتری و تأمین برق اضطراری دستگاه و یا محل مورد نظر خود و همچنین اطلاع از قیمت یو پی اس و کارایی انواع سیستم های تامین انرژی بدون وقفه با متخصصین بهین صنعت تماس بگیرید.

دفتر مرکزی : تهران ، خیابان جانبازان شرقی، پلاک 19, طبقه ۲

2005 44 77 - 021 - 2 74 75 779 - 021

 تلفن همراه:

09123064586 - 09135445006 - 09199015006 - 09195445002

 

دفتر اصفهان: کاشان - خیابان زیارتی - پایین تر از چهارراه تربیت

031-55470990 - 031-55470900

 دفتر  مشهد: مشهد - بلوار جانباز- جانباز ١٣ - نبش شهيد عجمی ١١   
٣٧٦٢٨٩٥٠-051

دفتر سمنان: شاهرود - بلوار دانشجو

09124732658