استفاده از یو پی اس خانگی

در واقع یو پی اس ها یک منبع تغذیه الکترونیکی هستند که تامین کننده توان مورد نیاز بار مصرفی بدون وقفه می باشند.

یو پی اس خانگی 5100

امروزه با رشد و پیشرفت تکنولوژی و گران قیمت بودن وسایل الکتریکی به منظور محافظت از سیستم های برقی و الکتریکی نیاز به دستگاه یو پی اس احساس می شود.

یو پی اس مخفف کلمه لاتین Uninterruptible Power Supply و به معنای منبع تغذیه بدون وقفه می باشد. در واقع یو پی اس ها یک منبع تغذیه الکترونیکی هستند که تامین کننده توان مورد نیاز بار مصرفی بدون وقفه می باشند. این سیستم ها مابین برق شهری و دستگاه مصرف کننده قرار گرفته و علاوه بر تنظیم و تثبیت برق شبکه مانع از ایجاد نویز و اختلالات جریان و انتقال آن به تجهیزات حساس می گردند.

امروزه با رشد و پیشرفت تکنولوژی و گران قیمت بودن وسایل الکتریکی به منظور محافظت از سیستم های برقی و الکتریکی نیاز به دستگاه یو پی اس احساس می شود.

کاربرد یو پی اس خانگی

وسایل برقی که در منزل به کار می روند مانند هر وسیله دیگری به منظور عملکرد مناسب و جلوگیری از آسیب های احتمالی ناشی از نوسانات برق نیازمند تجهیزاتی هستند که بتوانند برق مناسب و عاری از اختلال را برایشان تامین نماید.

در حال حاضر استفاده از وسایل الکتریکی در منازل افزایش یافته است. از این تجهیزات می توان مواردی مانند یخچال، تلوزیون، اجاق برقی، کولرهای گازی، رایانه و … را نام برد.

محافظت از این تجهیزات برقی چه در زمانی که تنها متصل به برق هستند و چه در زمان هایی که مورد استفاده قرار می گیرند لازم می باشد. البته لازم به ذکر است یو پی اس خانگی علاوه بر منازل قابل استفاده در ادارات و مراکزی که به یو پی اس با توان پایین تر نیاز دارند نیز می باشد.

استفاده از یو پی اس خانگی

یو پی اس های خانگی مانند سایر یو پی اس ها دارای اینورتر و باتری داخلی هستند و در بازه زمانی قطعی برق شهری، انرژی ذخیره شده در باتری برق مورد نیاز را تامین می نماید. همچنین یو پی اس های در زمان های غیر قطعی برق نقش فیلتر را داشته و به رفع مشکلات برق می پردازند که البته این مسئله با توجه به نوع یو پی اس انتخابی متفاوت می باشد.

یو پی اس های خانگی مانند یو پی اس های اداری دارای توان 5000 ولت آمپر هستند. به همین دلیل استفاده از این یو پی اس ها در محیط های اداری و یا برای وسایلی که در همین حدود ولت آمپر هستند توصیه می شود. وجود یک یو پی اس در خانه یا اداره موجب محافظت از وسایل گران قیمت می گردد. با این روش می توان عمر وسایل خانه را به طور قابل توجهی افزایش داد.

استفاده از یو پی اس در ساعات کم مصرف و همچنین استفاده از آن در پیک مصرف علاوه بر کاهش هزینه موجب بهینه شدن برق مصرفی و افزایش طول عمر وسایل می گردد.

نگهداری از یو پی اس خانگی

همانند تمامی یو پی اس ها، می بایست شرایط دمایی مناسب این یو پی اس ها تامین شود و با سرویس به موقع و استفاده از باطری مناسب می توان عمر یو پی اس خانگی را بیشتر کرد.

شرکت بهین صنعت با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداریاستابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه و ادارات و سازمان ها می باشد.  برای اطلاع بیشتر در ارتباط با خرید یو پی اس، نگهداری از یو پی اس و همین طور نگهداری از باطری یو پی اس و مشاوره می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *