نکات نصب و استقرار یو پی اس

به این مطلب رای دهید
(1 رای)

یو پی اس ها به جلوگیری از خسارات ناشی از برق و نوسانات الکتریکی کمک می نمایند.

نکات استقرار یو پی اس

در استقرار یو پی اس ها نکاتی حائز اهمیت هستند که باید قبل از نصب به آن ها توجه شود. در زیر به ابن نکات اشاره خواهیم نمود:

نکات مورد توجه در هنگام تنظیم و نصب یو پی اس

حفاظت در مقابل خطر صاعقه

کامپیوترهای متصل به یو پی اس ها همچنان از خطر همیشگی حملات صاعقه مورد محافظت قرار نمی گیرند. در نتیجه اطمینان حاصل نمایید که شبکه یو پی اس خود را به درستی پیکربندی نموده اید و یک مدار محافظت از داده های یو پی اس را بین خط داده ارائه دهنده مخابراتی و سیستم های کامپیوتر نصب نمایید.

نصب نرم افزار بازیابی

تنها وصل کردن یوپی اس و وصل کردن سرور کافی نخواهد بود. به طور معمول یو پی اس ها دارای نرم افزارهای اختصاصی بوده و در صورت عدم موفقیت منبع اصلی، سیستم را به سیستم خود متصل می نمایند. در نظر داشته باشید که همیشه نرم افزار یو پی اس را نصب نمایید و حتما کابل ارتباطی را به هم متصل کنید و اطمینان حاصل نمایید که کامپیوتر یا سرور و یو پی اس قادر به برقراری ارتباط هستند.

پیکربندی نرم افزار بازیابی

اطمینان حاصل نمایید که سیستم زمان لازم را برای بستن کلیه اتصالات برنامه های باز و درست خاموش نمودن را دارد. به این منظور باید علاوه بر نصب نرم افزار اختصاصی یو پی اس، از پیکربندی مناسب جهت تهیه نیازهای خاص سازمانتان را انتخاب و استفاده نمایید.

خرابی باتری ها

این که باتری ها دچار خرابی می شوند یک واقعیت غیر قابل تغییر است. در نظر داشته باشید که خرابی باتری ها هر دلیلی که داشته باشند شامل هیچگونه گارانتی نخواهند شد. بنابراین حتی کیفیت بالای یو پی اس ها، نیاز به نسخه پشتیبان از داده ها دارند. به منظور اطمینان از ظرفیت کافی باتری برای تامین سیستم به تست مرتب باتری نیاز است.

تغییر سطح بار بازگشت زمان

به خاطر داشته باشید که پس از انبساط، حتما میزان ولتاژ آمپر/وات را که یو پی اس باید تامین نماید را محاسبه کنید. بهتر است زمانی که یک قفسه سرور یا تجهیزات ایستگاه کاری، از ظرفیت یو پی اس فراتر رفت یک دستگاه جدید خریداری نمایید.

منع تغذیه چاپگر لیزری توسط یو پی اس ها

چاپ می تواند مانند صدور یک صورت حساب یا اعتبار مهم و حساس باشد. اما یک چاپگر لیزری برای تامین نیاز خود به یک یو پی اس متکی نخواهد بود. در چاپگرهای لیزری حتی اگر از یو پی اس به منظور تامین برق استفاده شود، زمانی که پریزهای باتری یوپی اس متصل می گردد، به سرعت یو پی اس غلبه کرده و از میزان استاندارد پیشروی می نماید.

خاتمه دادن به پشتیبان گیری

توجه داشته باشید که باید حتما به بکاپ ویندوز دستور دهید تا در صورت استفاده از باتری از عملیات پشتیبان گیری خودداری نمایید. جعبه های مربوط به باتری را در تنظیمات مدیریت انرژی پشتیبان ویندوز انتخاب نمایید تا از پشتیبان گیریهای ناقص جلوگیری شود نشود.

عمر کوتاه سرویس

طول عمر باتری یو پی اس ها چند سال است. این دستگاه ها اغلب روی زمین و یا پشت میز قرار می گیرند. بسیاری از یو پی اس ها دارای باتری های تعویض گرم هستند. این مدل باتری ها امکان تغییر باتری را بدون خاموش نمودن تجهیزات متصل شده را ممکن می سازند. این نوع باتری ها در زمان کارکردن سرورها و دستگاه ها بسیار مفید خواهند بود.

شرکت بهین صنعت با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداریاستابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه و ادارات و سازمان ها می باشد.  برای اطلاع بیشتر در ارتباط با خرید یو پی اس، نگهداری از یو پی اس و همین طور نگهداری از باطری یو پی اس و مشاوره می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

دانستنی های یو پی اس

درباره ما

شرکت بهین صنعت با اتکا بر دانش پرسنلی کار آزموده و مجرب ، با هدف مشاوره، طراحی، تولید، تجهیز و پشتیبانی انواع منبع تغذیه و سیستم های تغذیه برق بخصوص سیستم های برق بدون وقفه جهت تجهیزات حساس و با توجه به مشکلات موجود در زمینه تولید ، انتقال ، توزیع و نحوه مصرف برق ، پایه ریزی و تاسیس گردید.

گستره فعالیتهای این شرکت در زمینه های فناوری اطلاعات، تجهیزات صنعتی، تجهیزات پزشکی ، خودروسازی، فرودگاهها و.... بوده که توانسته است موفقیت های چشمگیری را نیز کسب نماید.

شرکت بهین صنعت با پشتوانه علمی کارشناسان مجرب ، آمادگی کامل خود را در جهت همکاری در زمینه های ذیل اعلام می دارد:

  • مشاوره در زمینه انتخاب سیستمهای برق و یو پی اس
  • ارائه انواع منبع تغذیه و سیستمهای برق بدون وقفه (یو پی اس)
  • ارائه خدمات فنی، تعمیر، سرویس و نگهداری پروژه های یو پی اس و برق
  • ارائه دوره های آموزش تخصصی یوپی اس
  • ارائه انواع استابلایزر، انواع باتری سرب اسیدی، انواع باتری های نیکل کادمیم، انواع سیستم های شارژر، رکتیفایرهای سویچ مد مخابراتی، سیستم های تامین انرژی خورشیدی و موتور برق گاز سوز
  • مشاوره ، طراحی و تامین تابلوهای برق (توزیع ،  فرمان و کنترل)
  • مشاوره ، طراحی و اجرای سیستم های حفاظت زمین
  • دارای مدرک طی دوره سرویس و نگهداری یو پی اس های: APC , G-TEC , Riello , PowerWare , Best Power , Newave

ادامه مطلب

تماس با ما

برای مشاوره در ارتباط با خرید یو پی اس و باتری و تأمین برق اضطراری دستگاه و یا محل مورد نظر خود و همچنین اطلاع از قیمت یو پی اس و کارایی انواع سیستم های تامین انرژی بدون وقفه با متخصصین بهین صنعت تماس بگیرید.

دفتر مرکزی : تهران ، خیابان جانبازان شرقی، پلاک 19, طبقه ۲

2005 44 77 - 021 - 2 74 75 779 - 021

 تلفن همراه:

09123064586 - 09135445006 - 09199015006 - 09195445002

 

دفتر اصفهان: کاشان - خیابان زیارتی - پایین تر از چهارراه تربیت

031-55470990 - 031-55470900

 دفتر  مشهد: مشهد - بلوار جانباز- جانباز ١٣ - نبش شهيد عجمی ١١   
٣٧٦٢٨٩٥٠-051

دفتر سمنان: شاهرود - بلوار دانشجو

09124732658