ظرفیت ذخیره باتری های سیلد اسید

به این مطلب رای دهید
(24 رای)

ولتاژ یک باتری وابسته به تعداد سلولها و ظرفیت آن وابسته به ضخامت و بزرگی صفحات الکترون ها در هر سلول می باشد.

batteryups12

ظرفیت باتری ها بر حسب آمپر ساعت (AH) تعیین می شود. تعریف آمپر ساعت بدین شرح است: مقدار آمپری که در مدت زمان یک ساعت از یک باتری کامل شارژ شده، در هنگام دشارژ و در دمای استاندارد می توان دریافت کرد

به تعبیر دیگر:

 batteryups6 behinsanat

تعیین ظرفیت باتری سیلد اسید در دمای 26 درجه سانتی گراد بوده و در حد فاصل تغییر ولتاژ باتری از 12 ولت به 10.5 ولت، زمان اندازه گیری می شود. لازم به ذکر است که مقدار کمینه ولتاژ برای تعیین ظرفیت باتری براساس نوع باتری متفاوت بوده و اطلاعات آن در جداول مشخصات فني برای هر نوع باتری توسط شرکت هاي تولید کننده قيد مي گردد.

 

وزن و ابعاد باتری های سیلد اسید:

ابعاد باتری ها براساس آمپر ساعت آن ها متفاوت است. اما براساس آمپر ساعت یک باتری، حداقل های استانداردی برای ابعاد و وزن آن ها تعیین شده است که بستگی به جنس مواد اولیه آن ها دارد. چنانچه وزن یک باتری از استاندارد آن کمتر باشد، نشان دهنده این است که الکترودها نازک هستند یا از آلیاژی غیر از سرب در تهیه آن ها استفاده شده است. در نتیجه این موضوع، کوتاه بودن زمان back up و طول عمر مفید باتری ها را نشان می دهد.

 

طول عمر مورد انتظار از باتری سیلد اسید:

هر نوع باتری با توجه به کیفیت ساخت آن، یک عمر مفید در شرایط ایده آل دارد ولی مهمترین عامل در طول عمر باتری، عامل انسانی می باشد. نحوه استفاده از باتری شامل شرایط نگهداری مانند دمای محیط و میزان گرد و غبار، شرایط و نیز تعداد دفعات شارژ و دشارژ مهمترین پارامترهای تعیین کننده عمر باتری در شرایط واقعی می باشند.

باتری های AGM به طور معمول با طول عمر بین 5 تا 10 سال طراحی می شوند. اما بطور کلی استفاده زیاد از باتری ها مانند شارژ و دشارژهای متوالی و زیاد و یا دشارژ کامل باعث کاهش عمر این باتری ها می شود. در نتیجه در مکان هایی که قطعی برق در آنها به کرات رخ می دهد، زودتر از مکانهای دیگر نیاز به تعویض باتری پیدا می کنند.

کاهش میزان دشارژ مجاز باتری، یکی از راههای افزایش طول عمر باتری است. این بدین معناست که باتری پس از رسیدن به سطح شارژ بالاتری مجددا شارژ شود. این مسئله در مثالهای زیر مشخص شده است:

batteryups4 behinsanat

 شرکت بهین صنعت از شما برای مشاهده سایر مقالات این سایت دعوت می نماید. برای مشاهده انواع یو پی اس، استابلایزر و باتری یو پی اس که شرکت بهین صنعت ارائه دهنده آن ها می باشد بر روی هر کدام از کلمات کلیک نموده و یا با مراجعه به منوی محصولات دستگاه مورد نظر خود را پیدا کنید. همچنین برای اطلاع بیشتر در ارتباط با خرید یو پی اس، نگهداری از یو پی اس و همین طور نگهداری از باطری یو پی اس و مشاوره می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

دانستنی های یو پی اس

درباره ما

شرکت بهین صنعت با اتکا بر دانش پرسنلی کار آزموده و مجرب ، با هدف مشاوره، طراحی، تولید، تجهیز و پشتیبانی انواع منبع تغذیه و سیستم های تغذیه برق بخصوص سیستم های برق بدون وقفه جهت تجهیزات حساس و با توجه به مشکلات موجود در زمینه تولید ، انتقال ، توزیع و نحوه مصرف برق ، پایه ریزی و تاسیس گردید.

گستره فعالیتهای این شرکت در زمینه های فناوری اطلاعات، تجهیزات صنعتی، تجهیزات پزشکی ، خودروسازی، فرودگاهها و.... بوده که توانسته است موفقیت های چشمگیری را نیز کسب نماید.

شرکت بهین صنعت با پشتوانه علمی کارشناسان مجرب ، آمادگی کامل خود را در جهت همکاری در زمینه های ذیل اعلام می دارد:

  • مشاوره در زمینه انتخاب سیستمهای برق و یو پی اس
  • ارائه انواع منبع تغذیه و سیستمهای برق بدون وقفه (یو پی اس)
  • ارائه خدمات فنی، تعمیر، سرویس و نگهداری پروژه های یو پی اس و برق
  • ارائه دوره های آموزش تخصصی یوپی اس
  • ارائه انواع استابلایزر، انواع باتری سرب اسیدی، انواع باتری های نیکل کادمیم، انواع سیستم های شارژر، رکتیفایرهای سویچ مد مخابراتی، سیستم های تامین انرژی خورشیدی و موتور برق گاز سوز
  • مشاوره ، طراحی و تامین تابلوهای برق (توزیع ،  فرمان و کنترل)
  • مشاوره ، طراحی و اجرای سیستم های حفاظت زمین
  • دارای مدرک طی دوره سرویس و نگهداری یو پی اس های: APC , G-TEC , Riello , PowerWare , Best Power , Newave

ادامه مطلب

تماس با ما

برای مشاوره در ارتباط با خرید یو پی اس و باتری و تأمین برق اضطراری دستگاه و یا محل مورد نظر خود و همچنین اطلاع از قیمت یو پی اس و کارایی انواع سیستم های تامین انرژی بدون وقفه با متخصصین بهین صنعت تماس بگیرید.

دفتر مرکزی : تهران ، خیابان جانبازان شرقی، پلاک 19, طبقه ۲

2005 44 77 - 021 - 2 74 75 779 - 021

 تلفن همراه:

09123064586 - 09135445006 - 09199015006 - 09195445002

 

دفتر اصفهان: کاشان - خیابان زیارتی - پایین تر از چهارراه تربیت

031-55470990 - 031-55470900

 دفتر  مشهد: مشهد - بلوار جانباز- جانباز ١٣ - نبش شهيد عجمی ١١   
٣٧٦٢٨٩٥٠-051

دفتر سمنان: شاهرود - بلوار دانشجو

09124732658