ضرورت ارتباط موثر پشتیبانی برق و ICT شبکه

به این مطلب رای دهید
(17 رای)

یو پی اس باید همه تجهیزات ICT را از عوامل قطع کننده برق محافظت کند. هم چنین یو پی اس با داشتن قابلیت ارتباط می تواند تأسیسات یو پی اس چندگانه و تحویل دیتا را در امور مربوط به تشخیص عیب و نگه داری مدیریت کند. در این مقاله به نحوه مخابره و انتقال اطلاعات مربوط به وضعیت سیستم ها توسط یو پی اس می پردازیم.

articleups

چنانچه منبع اصلی جریان برق به پایین تر از محدوده تحمل ولتاژ بحرانی برسد، باطری یو پی اس جریان برق را یکنواخت نگه می دارد. خودگردانی باطری های یو پی اس معمولا بین 10-30 دقیقه می باشد، در حالی که قطعی برق ممکن است حتی بیش از یک ساعت به طول بیانجامد. در این شرایط ممکن است سخت افزار متصل به برق دچار خسارت و آسیب جدی گردد و حتی داده ها از بین بروند. بنابراین بهتر است در صورت امکان، خودگردانی باطری یو پی اس و توان آن و هم چنین وضعیت قطعی برق مخابره گردد.

ژنراتور Standby قطعی برق را حس کرده و جریان را متعادل می کند. هم چنین در هنگام خودگردانی باطری با یو پی اس هماهنگ می شود. در صورت عدم وجود ژنراتور علائم قطع شدن برق به تجهیزات ICT این امکان را می دهند که به صورت اتوماتیک و با حفظ ایمنی خاموش گردد. ساده ترین ارتباطات یو پی اس شامل یک سری تماس های هشدار بدون ولت است. اولین سیگنال توسط یو پی اس در باطری ایجاد می شود و دومین سیگنال زمانی که سطح باتری به میزان مشخصی کاهش یابد، ایجاد می شود. سیستم ICT با اولین سیگنال و شروع به کار زمان سنج واکنش نشان داده و تنظیم می شود. این سیستم در صورت وصل شدن برق اصلی، از کار افتادن تایمر و یا کم بودن باتری (دریافت هشدار Low Battery) خاموش می شود. سهولت استفاده از اتصالات بدون ولتاژ برای مطلع شدن از شرایط یو پی اس برای مشتریان عاملی جذب کننده است. اگر چه اطلاعاتی که مخابره می شوند محدود هستند، می توانند در زمان لازم هشدار لازم را مخابره کرده و اطلاعات کافی در اختیار اپراتور قرار دهند.
بر خلاف سیستم های ICT، به کارگیری مخابره کننده های RS-232 کمی پیجیده است. اما از آنجا که هر تولید کننده یو پی اس پروتکل خود را برای استفاده از RS-232 دارند و با توجه به دقیق تر بودن اطلاعات قابل تبادل توسط این سیستم ها کاربران اغلب استفاده از پورت RS-232 ارائه شده توسط تولیدکنندگان یو پی اس را ترجیح می دهند. با استفاده از این سیستم ها، اطلاعات دقیق و کمیت های آنالوگ می توانند از راه دور ارسال شده و نمایش داده شوند. چگونگی نشان داده شدن اطلاعات ارسال شده در یک کامپیوتر در نقطه ای دورتر، به نرم افزار مانیتورینگی که توسط تولید کننده یو پی اس ارائه شده بستگی دارد. وضعیت یو پی اس، میزان ولتاژ، جریان، بار، ولتاژ باطری، فرکانس و سایر پارامترها می توانند به صورت گرافیکی نمایش داده شوند. واکنش به برخی از هشدارهای خاص می تواند تنظیم شده و به کاربر ارسال شود. هم چنین زمان بندی ثبت داده نیز قابل انجام است. برای مخابره به فواصل طولانی تر می توان از اتصالات RS-422 و یا RS-485 استفاده کرد که با توجه به سهولت استفاده از مدل RS-422 ، این مدل در بین مشتریان طرفداران بیشتری دارد. پورت های USB نیز امکان مانیتورینگ بدون وقفه را مهیا ساخته اند.

behinsanat network

اطلاعات وضعیت و هشدار یو پی اس چه توسط اتصالات بدون ولت انتقال داده شود و چه از طریق یک پورت متوالی مخابره شود، در صورتی قابل استفاده خواهد بود که بتوانند به یک شبکه شرکت انتقال داده شوند. اطلاعات یو پی اس توسط آداپتور به پروتکل های استاندارد تبدیل می شود تا توسط ابزارهای سایر شبکه ها از جمله HTTP، SNMP، SMTP، TWAP، Talnet، SSL و SSH قابل شناسایی باشند. برای مدیریت سایت های بزرگتر که دارای تأسیسات یو پی اس متعددی هستند، دسترسی شبکه ای به اطلاعات ارائه شده توسط یو پی اس امری ضروری است. اگر یک دستگاه یو پی اس که به صورت موازی در مدار قرار گرفته از کار بیفتد نیازی به قطع کل سیستم نیست. تولیدکنندگان یو پی اس، نرم افزاری ارائه می کنند که قابلیت راه اندازی در محیط های Windows، IOS، Linux و یا Unix را دارند. با توجه به اینکه SNMP یک استاندارد اثبات و پذیرفته شده است یو پی اس های ارائه شده توسط تولیدکنندگان متفاوت می توانند به یک شبکه شرکت افزوده شده و با نرم افزارهای مربوط به کنترل و مانیتورینگ موجود در آن شبکه تلفیق گردد. اطلاعات ارسال شده توسط یو پی اس ها نه تنها جهت رفع قطعی برق اصلی بلکه جهت بهبود مدیریت، تشخیص خرابی ها و نگهداری تأسیسات ارزشمند است. این اطلاعات می توانند از طریق پایانه های شبکه، صفحات وب، ایمیل، تلفن همراه و یا پیامک ارسال شوند و به این شکل یو پی اس ها را می توان عضوی از ابزارهای آن لاین محسوب کرد.

 شرکت بهین صنعت از شما برای مشاهده سایر مقالات این سایت دعوت می نماید. برای مشاهده اانواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداریاستابلایزر و انواع باتری یو پی اس که شرکت بهین صنعت ارائه دهنده آن ها می باشد بر روی هر کدام از کلمات کلیک نموده و یا با مراجعه به منوی محصولات دستگاه مورد نظر خود را پیدا کنید. همچنین برای اطلاع بیشتر در ارتباط با خرید یو پی اس، نگهداری از یو پی اس و همین طور نگهداری از باطری یو پی اس و مشاوره می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

دانستنی های یو پی اس

درباره ما

شرکت بهین صنعت با اتکا بر دانش پرسنلی کار آزموده و مجرب ، با هدف مشاوره، طراحی، تولید، تجهیز و پشتیبانی انواع منبع تغذیه و سیستم های تغذیه برق بخصوص سیستم های برق بدون وقفه جهت تجهیزات حساس و با توجه به مشکلات موجود در زمینه تولید ، انتقال ، توزیع و نحوه مصرف برق ، پایه ریزی و تاسیس گردید.

گستره فعالیتهای این شرکت در زمینه های فناوری اطلاعات، تجهیزات صنعتی، تجهیزات پزشکی ، خودروسازی، فرودگاهها و.... بوده که توانسته است موفقیت های چشمگیری را نیز کسب نماید.

شرکت بهین صنعت با پشتوانه علمی کارشناسان مجرب ، آمادگی کامل خود را در جهت همکاری در زمینه های ذیل اعلام می دارد:

  • مشاوره در زمینه انتخاب سیستمهای برق و یو پی اس
  • ارائه انواع منبع تغذیه و سیستمهای برق بدون وقفه (یو پی اس)
  • ارائه خدمات فنی، تعمیر، سرویس و نگهداری پروژه های یو پی اس و برق
  • ارائه دوره های آموزش تخصصی یوپی اس
  • ارائه انواع استابلایزر، انواع باتری سرب اسیدی، انواع باتری های نیکل کادمیم، انواع سیستم های شارژر، رکتیفایرهای سویچ مد مخابراتی، سیستم های تامین انرژی خورشیدی و موتور برق گاز سوز
  • مشاوره ، طراحی و تامین تابلوهای برق (توزیع ،  فرمان و کنترل)
  • مشاوره ، طراحی و اجرای سیستم های حفاظت زمین
  • دارای مدرک طی دوره سرویس و نگهداری یو پی اس های: APC , G-TEC , Riello , PowerWare , Best Power , Newave

ادامه مطلب

تماس با ما

برای مشاوره در ارتباط با خرید یو پی اس و باتری و تأمین برق اضطراری دستگاه و یا محل مورد نظر خود و همچنین اطلاع از قیمت یو پی اس و کارایی انواع سیستم های تامین انرژی بدون وقفه با متخصصین بهین صنعت تماس بگیرید.

دفتر مرکزی : تهران ، خیابان جانبازان شرقی، پلاک 19, طبقه ۲

2005 44 77 - 021 - 2 74 75 779 - 021

 تلفن همراه:

09123064586 - 09135445006 - 09199015006 - 09195445002

 

دفتر اصفهان: کاشان - خیابان زیارتی - پایین تر از چهارراه تربیت

031-55470990 - 031-55470900

 دفتر  مشهد: مشهد - بلوار جانباز- جانباز ١٣ - نبش شهيد عجمی ١١   
٣٧٦٢٨٩٥٠-051

دفتر سمنان: شاهرود - بلوار دانشجو

09124732658