انواع بارهای وارد شونده به یو پی اس

به این مطلب رای دهید
(4 رای)

بسیاری از شرکت ها به عنوان یک لایه حفاظتی در برابر نوسانات برق از یو پی اس استفاده می نمایند.

انواع بارهای وارد شونده به یو پی اس

یو پی اس دستگاهی است که برای تامین برق در زمان قطع برق و یا برای جلوگیری از آسیبات ناشی از اختلافات ولتاژ در برق شهری از آن استفاده می شود.

 یو پی اس ها به طور معمول به منظور محافطت از سخت افزارهایی مانند سرورها، تجهیزات کامپیوتر، تجهیزات مخابراتی، تجهیزات بیمارستانی و .. در مقابل اختلالات غیر منتظره استفاده می شوند. در واقع یو پی اس دستگاهی است که به شما اجازه می دهد تا چندین دستگاه الکترونیکی را به برق متصل نموده و میزان حفاظت از موج را افزایش دهید. بسیاری از شرکت ها به عنوان یک لایه حفاظتی در برابر نوسانات برق از یو پی اس استفاده می نمایند. به طور مختصر می توان گفت یو پی اس دستگاهی است که برای تامین برق در زمان قطع برق و یا برای جلوگیری از آسیبات ناشی از اختلافات ولتاژ در برق شهری از آن استفاده می شود.

بارهای وارد شونده به یو پی اس

بارهای وارد شونده به دستگاه یو پی اس به دو دسته تقسیم می شوند. بارهای خطی و بارهای غیر خطی. در اینجا قصد داریم تفاوت این دو نوع بار را و اثرات آن ها بر یو پی اس را بررسی نماییم.

بار خطی

در صورتی که به یک بار یو پی اس، ولتاژ سینوسی وارد نماییم همزمان شاهد جریان بار سینوسی خواهیم بود. به این نوع از بارها، بارهای خطی گفته می شود. در این نوع از بار اختلاف فاز بین جریان و ولتاژ حائز اهمیت نمی باشد. زمانی که بحث بار خطی یو پی اس به میان می آید اشاره عموم به بارهای مقاومتی بوده و بارهای سلفی و خازنی جزء بارهای غیرخطی به حساب می آیند. اما جالب است که بدانید واقعیت اینگونه نیست . در واقع بارهای خازنی و سلفی جزء بارهای خطی می باشند. اگر بخواهیم این مساله را به صورت واضح تر بیان نماییم به این مساله می توان اشاره نمود که چنانچه به آن ها ولتاژ سینوسی متصل گردد، جریان خروجی یک جریان سینوسی بوده و تنها با شکل موج ولتاژ اختلاف فاز خواهد داشت.

در صورتی که خاصیت سلفی بار غالب باشد جریان آن پسفاز می باشد. یو پی اس به معنی آن است که شکل موج جریان درست بعد از شکل موج ولتاژ نبوده و این کار با مقداری اختلاف صورت می گیرد. این مسئله درست زمانی برعکس می شود که بارها خازنی باشند و شکل موج جریان مقداری قبل از شکل موج ولتاژ خواهد آمد.

بارغیرخطی

برخلاف بارهای خطی، درصورتی که به بارهای غیرخطی ولتاژ سینوسی وارد شود جریان خروجی آن ها غیرسینوسی خواهد شد. شاید جالب باشد بدانید که اکثر وسایل اطراف ما توسط جریان های غیر خطی اداره می شوند. به طور مثال تمامی منابع تغذیه سوئیچینگ جزئی از بارهای غیرخطی می باشند. وجه مشترک تمام این بارها یو پی اس، استفاده از ادوات اکتیو در ورودی آن ها می باشد.

شرکت بهین صنعت با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداریاستابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه و ادارات و سازمان ها می باشد.  برای اطلاع بیشتر در ارتباط با خرید یو پی اس، نگهداری از یو پی اس و همین طور نگهداری از باطری یو پی اس و مشاوره می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

درباره ما

شرکت بهین صنعت با اتکا بر دانش پرسنلی کار آزموده و مجرب ، با هدف مشاوره، طراحی، تولید، تجهیز و پشتیبانی انواع منبع تغذیه و سیستم های تغذیه برق بخصوص سیستم های برق بدون وقفه جهت تجهیزات حساس و با توجه به مشکلات موجود در زمینه تولید ، انتقال ، توزیع و نحوه مصرف برق ، پایه ریزی و تاسیس گردید.

گستره فعالیتهای این شرکت در زمینه های فناوری اطلاعات، تجهیزات صنعتی، تجهیزات پزشکی ، خودروسازی، فرودگاهها و.... بوده که توانسته است موفقیت های چشمگیری را نیز کسب نماید.

شرکت بهین صنعت با پشتوانه علمی کارشناسان مجرب ، آمادگی کامل خود را در جهت همکاری در زمینه های ذیل اعلام می دارد:

  • مشاوره در زمینه انتخاب سیستمهای برق و یو پی اس
  • ارائه انواع منبع تغذیه و سیستمهای برق بدون وقفه (یو پی اس)
  • ارائه خدمات فنی، تعمیر، سرویس و نگهداری پروژه های یو پی اس و برق
  • ارائه دوره های آموزش تخصصی یوپی اس
  • ارائه انواع استابلایزر، انواع باتری سرب اسیدی، انواع باتری های نیکل کادمیم، انواع سیستم های شارژر، رکتیفایرهای سویچ مد مخابراتی، سیستم های تامین انرژی خورشیدی و موتور برق گاز سوز
  • مشاوره ، طراحی و تامین تابلوهای برق (توزیع ،  فرمان و کنترل)
  • مشاوره ، طراحی و اجرای سیستم های حفاظت زمین
  • دارای مدرک طی دوره سرویس و نگهداری یو پی اس های: APC , G-TEC , Riello , PowerWare , Best Power , Newave

ادامه مطلب

تماس با ما

برای مشاوره در ارتباط با خرید یو پی اس و باتری و تأمین برق اضطراری دستگاه و یا محل مورد نظر خود و همچنین اطلاع از قیمت یو پی اس و کارایی انواع سیستم های تامین انرژی بدون وقفه با متخصصین بهین صنعت تماس بگیرید.

دفتر مرکزی : تهران ، خیابان جانبازان شرقی، پلاک 19, طبقه ۲

2005 44 77 - 021 - 2 74 75 779 - 021

 تلفن همراه:

09123064586 - 09135445006 - 09199015006 - 09195445002

 

دفتر اصفهان: کاشان - خیابان زیارتی - پایین تر از چهارراه تربیت

031-55470990 - 031-55470900

 دفتر  مشهد: مشهد - بلوار جانباز- جانباز ١٣ - نبش شهيد عجمی ١١   
٣٧٦٢٨٩٥٠-051

دفتر سمنان: شاهرود - بلوار دانشجو

09124732658