استفاده از یو پی اس در تجهیزات مخابراتی

به این مطلب رای دهید
(15 رای)

تجهیزات مخابراتی به شبکه های تلفن ثابت، تلفن همراه، تقویت کننده های آنتن موبایل و سایر، تجهیزات انتقال دیتا گفته می شود.

استفاده از یو پی اس در تجهیزات مخابراتی

روند کلی فعالیت های مخابراتی وابسته به کارکرد همزمان تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری بوده و عدم کارکرد صحیح هرکدام از این تجهیزات اخلالاتی را در پی خواهد داشت. یو پی اس ها با تولید برق متناوب بدون نوسان  برای تجهیزات سخت افزاری از احتمال آسیب جلوگیری نموده همچنین می توانند در مواقع قطع برق شهری برق مورد نیاز این دستگاه ها را تامین نمایند

تجهیزات مخابراتی

تجهیزات مخابراتی و تجهیزات شبکه دو واژه مترادف با هم هستند که همزمان پیشرفت گسترده ای نیز داشته اند. حوزه ی IT حوزه بسیار گسترده ای بوده که مقوله های فنی و مهندسی مخابرات، رایانه، شبکه های اطلاع رسانی، اینترنت و ... را در بر می گیرد. به این منظور مخابرات ایران، در سال های اخیر همراه با دنیا، گام های قابل توجهی در این عرصه برداشته است.

تاریخچه مخابرات ایران

مخابرات در ایران مانند دیگر نقاط جهان همراه با نصب اولین خط تلگراف در سال 1236 هجری قمری راه اندازی گردید. اولین خط تلفن دوازده سال پس از اختراع تلفن یعنی در سال 1296 در تهران راه اندازی شد و گسترش تلفن در ایران از سال 1320 رخ داد. روند توسعه کمی و کیفی مخابرات از مرحله تلفن مغناطیسی تا مرحله سیستم خودکار به تدریج ادامه یافت. اکنون با استفاده از مراکز خودکار تلفن و کابل ها و شبکه های ارتباطی بین شهری که شامل شبکه های مایکروویو، PEM ،VHF ،HF و نیز تجهیزات تلفن خودکار بین شهری و بین المللی و ارتباطات ماهواره ای می باشد.

تجهیزات مخابراتی مورد استفاده در شبکه های تلفن

تجهیزات مخابراتی به شبکه های تلفن ثابت، تلفن همراه، تقویت کننده های آنتن موبایل و سایر، تجهیزات انتقال دیتا گفته می شود. می توان گفت انواع کابل ها، آنتن های گیرنده و فرستنده، کانتورهای انتقال کابل، دستگاه های انتقال، جزئی از این تجهیزات هستند.

به طور کلی می توان گفت ارتباطات مخابراتی ایجاد شده بین دو یا چندین نقطه ایجاد شده که از دو بخش سخت افزار و نرم افزار تشکیل می شود. بخش نرم افزار شامل پروتکل ها و برنامه ها بوده که حوزه IT و استانداردهای خاص خودشان را داشته و توسط این برنامه ها ارتباطات مدیریت و برنامه ریزی می شوند و اما قسمت سخت افزار همان تجهیزات مخابراتی هستند در واقع بدون حضور این تجهیزات ایجاد ارتباط غیر ممکن می باشد.

انواع تجهیزات مخابراتی

تجهیزات مخابراتی به طور معمول در حوزه مخابرات مورد استفاده قرار می گیرند. این تجهیزات به 3 دسته اصلی تقسیم می شوند:

1- تجهیزات ایستگاه های انتقال (خطوط انتقال، ایستگاه های فرستنده- گیرنده و ماهواره های مخابراتی)

2- تجهیزات محلی (مودم ها، تجهیزات شبکه های محلی، دستگاه های مخابرات بی سیم، ردیاب های تلفن های ثابت و همراه)

3- تجهیزات سوئیچینگ (کلیدهای آنالوگ و دیجیتال)

کاربرد UPS در تجهیزات مخابراتی

روند کلی فعالیت های مخابراتی وابسته به کارکرد همزمان تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری بوده و عدم کارکرد صحیح هرکدام از این تجهیزات اخلالاتی را در پی خواهد داشت و تجهیزات سخت افزاری با توجه به قیمت بالایشان نیاز به مراقبت های ویژه ای داشته و باید از تمامی موارد احتمالی آسیب رسان به این تجهیزات جلوگیری نمود. یو پی اس ها با تولید برق متناوب بدون نوسان از احتمال آسیب جلوگیری نموده همچنین می توانند در مواقع قطع برق شهری برق مورد نیاز این دستگاه ها را تامین نمایند.

یو پی اس مناسب برای تجهیزات مخابراتی

شرکت بهین صنعت با فراهم سازی انواع یو پی اس مناسب برای تجهیزات مخابراتی تلاش می کند از بروز هرگونه مشکل در روند کار تجهیزات مخابراتی و برقراری ارتباط بین تجهیزات جلوگیری کند.

چند نمونه از انواع یو پی اس مناسب برای تجهیزات مخابراتی ادامه معرفی می شود:

یو پی اس Behin UC Series

یو پی اس AP160N

یو پی اس بهین ESIS

یو پی اس GALLEON

یو پی اس بهین MARS II

یو پی اس Behin 910T

شرکت بهین صنعت با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداریاستابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه و ادارات و سازمان ها می باشد.  برای اطلاع بیشتر در ارتباط با خرید یو پی اس، نگهداری از یو پی اس و همین طور نگهداری از باطری یو پی اس و مشاوره می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

دانستنی های یو پی اس

درباره ما

شرکت بهین صنعت با اتکا بر دانش پرسنلی کار آزموده و مجرب ، با هدف مشاوره، طراحی، تولید، تجهیز و پشتیبانی انواع منبع تغذیه و سیستم های تغذیه برق بخصوص سیستم های برق بدون وقفه جهت تجهیزات حساس و با توجه به مشکلات موجود در زمینه تولید ، انتقال ، توزیع و نحوه مصرف برق ، پایه ریزی و تاسیس گردید.

گستره فعالیتهای این شرکت در زمینه های فناوری اطلاعات، تجهیزات صنعتی، تجهیزات پزشکی ، خودروسازی، فرودگاهها و.... بوده که توانسته است موفقیت های چشمگیری را نیز کسب نماید.

شرکت بهین صنعت با پشتوانه علمی کارشناسان مجرب ، آمادگی کامل خود را در جهت همکاری در زمینه های ذیل اعلام می دارد:

  • مشاوره در زمینه انتخاب سیستمهای برق و یو پی اس
  • ارائه انواع منبع تغذیه و سیستمهای برق بدون وقفه (یو پی اس)
  • ارائه خدمات فنی، تعمیر، سرویس و نگهداری پروژه های یو پی اس و برق
  • ارائه دوره های آموزش تخصصی یوپی اس
  • ارائه انواع استابلایزر، انواع باتری سرب اسیدی، انواع باتری های نیکل کادمیم، انواع سیستم های شارژر، رکتیفایرهای سویچ مد مخابراتی، سیستم های تامین انرژی خورشیدی و موتور برق گاز سوز
  • مشاوره ، طراحی و تامین تابلوهای برق (توزیع ،  فرمان و کنترل)
  • مشاوره ، طراحی و اجرای سیستم های حفاظت زمین
  • دارای مدرک طی دوره سرویس و نگهداری یو پی اس های: APC , G-TEC , Riello , PowerWare , Best Power , Newave

ادامه مطلب

تماس با ما

برای مشاوره در ارتباط با خرید یو پی اس و باتری و تأمین برق اضطراری دستگاه و یا محل مورد نظر خود و همچنین اطلاع از قیمت یو پی اس و کارایی انواع سیستم های تامین انرژی بدون وقفه با متخصصین بهین صنعت تماس بگیرید.

دفتر مرکزی : تهران ، خیابان جانبازان شرقی، پلاک 19, طبقه ۲

2005 44 77 - 021 - 2 74 75 779 - 021

 تلفن همراه:

09123064586 - 09135445006 - 09199015006 - 09195445002

 

دفتر اصفهان: کاشان - خیابان زیارتی - پایین تر از چهارراه تربیت

031-55470990 - 031-55470900

 دفتر  مشهد: مشهد - بلوار جانباز- جانباز ١٣ - نبش شهيد عجمی ١١   
٣٧٦٢٨٩٥٠-051

دفتر سمنان: شاهرود - بلوار دانشجو

09124732658