استفاده از موتور برق و ژنراتور در گلخانه ها

به این مطلب رای دهید
(1 رای)

گلخانه به فضای محدودی اطلاق می گردد که قابلیت کنترل شرایط محیطی مناسب را برای رشد گیاهان از نواحی مختلف در طی فصول مختلف را دارد.

استفاده از موتور برق و ژنراتور در گلخانه ها

برای در اختیار داشتن برق به طور پیوسته و جلوگیری از بروز هرگونه مشکل در فرآیند کشت گیاهان و میوه های گلخانه ای، لازم است از منبع تامین انرژی استفاده نماییم. برای تامین این انرژی نیاز به استفاده از موتور برق و ژنراتور می باشد.

گلخانه

گلخانه ها محلی برای کشت گیاهان بوده که به وسیله پوشش های شفاف پوشیده شده اند. این پوشش ها باعث ایجاد اثر گلخانه ای و محبوس شدن انرژی خورشیدی درون گلخانه می گردند. هرگیاه به منظور داشتن رشد مطلوب نیاز به شرایط ویژه ای از نظر میزان نور، دمای محیط روزانه، دمای محیط شبانه، میزان رطوبت نسبی هوا و رطوبت خاک دارند.

در واقع گلخانه به فضای محدودی اطلاق می گردد که قابلیت کنترل شرایط محیطی مناسب را برای رشد گیاهان از نواحی مختلف در طی فصول مختلف را دارد. گلخانه ها بسته بر این که توسط چه نوع مصالحی ساخته شده اند به دو نوع متحرک و غیر قابل متحرک دسته بندی می شوند. در واقع گلخانه بخش محدودی از فضا می باشد که کلیه عوامل محیطی آن قابل کنترل بوده و برای کشت های متراکم و تولید محصول خارج از فصل احداث می گردد.

گلخانه های ثابت از مصالح با جنس پایدار و با دوام ساخته شده و می توانند سالیان زیادی مورد استفاده قرار گیرند. گلخانه ها دارای انواع مختلفی می باشند.

انواع گلخانه

انواع گلخانه بر اساس محصول تولیدی

 • گلخانه های تولید سبزی و صیفی جات.
 • گلخانه های تولید گل و گیاهان زینتی.
 • گلخانه ها ی تولید قارچ و فلفل دلمه ای
 • گلخانه های تولید میوه های فصلی

انواع گلخانه از نظر کاربرد

 • گلخانه های آموزشی
 • گلخانه های تحقیقاتی
 • گلخانه های تفریحی و سرگرمی
 • گلخانه های تجاری

احداث گلخانه به منظور تولید میوه های خارج از فصل و گل و گیاهان زینتی برای اولین بار در قرن 17 میلادی در اروپا آغاز و در سال های اخیر به منظور استفاده بهینه از منابع خاک و آب و یا اشتغال زایی در سراسر جهان گسترش یافته است. اولین بار در ایران در اوایل سال 1340 در اصفهان با گلخانه های چوبی شروع گردیده و امروزه با گسترش این صنعت محصولات گلخانه ای فراوانی در بازار یافت می شود.

تجهیزات مورد نیاز گلخانه

از تجهیزات و ادوات مورد نیاز در گلخانه ها می توان به سیستم های گرمایشی و سرمایشی، ژنراتور، ترموستات و سیستم آبیاری تحت فشار و ... اشاره کرد.

سیستم گرمایشی گلخانه

 • سیستم مرکزی: این سیستم ها برای گلخانه های بالای 4 هکتار مورد استفاده قرار گرفته و همان سیستم شوفاژ می باشدکه از بخار آب یا آب داغ استفاده می شود.
 • سیستم موضعی: سیستم های موضعی یا همان بخاری شامل 3 دسته بخاری های منفرد یا تراکی، بخاری های کنوکسیونی یا همرفتی و بخاری تابشی با انرژی پایین می شوند.

سیستم سرمایشی گلخانه

 • سیستم خنک کننده تابستان که خودشان شامل دسته بندی های متعددی هستنند که به آن ها اشاره خواهیم کرد.

  • سیستم خنک کننده فن و پد: این سیستم متداول ترین سیستم تابستانه در گلخانه ها به شمار رفته و جز سیستم های پرکاربرد می باشد.

  • سیستم خنک کننده تبخیری یا مه پاش: این سیستم برای گلخانه های با ابعاد کوچک تر مورد استفاده قرار می گیرد.

 • سیستم خنک کننده زمستانه: همان سیستم های تیوپ-پنکه می باشد.

تامین انرژی بدون وقفه در گلخانه ها

برای در دسترس بودن همیشگی برق برای این تجهیزات نیاز به منبع انرژی می باشد. با توجه به این که در گلخانه از تجهیزات حساس استفاده نمی شود استفاده از یو پی اس در آن توجیه اقتصادی ندارد، به همین علت در گلخانه ها از موتور برق و ژنراتور استفاده می شود.

موتور برق و ژنراتور مناسب برای گلخانه

شرکت بهین صنعت این محصولات را برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل ناشی از قطع برق و ایجاد مشکل در پرورش محصولات گلخانه ای، تلاش می کند از وارد آمدن خسارت به گلخانه داران جلوگیری نماید.

چند نمونه از انواع موتور برق و ژنراتور مناسب برای گلخانه در ادامه معرفی می شود:

موتور برق بنزینی

موتور برق گازسوز

ژنراتور گازسوز GP13

ژنراتور گازسوز GP35

شرکت بهین صنعت با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداریاستابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه و ادارات و سازمان ها می باشد.  برای اطلاع بیشتر در ارتباط با خرید یو پی اس، نگهداری از یو پی اس و همین طور نگهداری از باطری یو پی اس و مشاوره می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

دانستنی های یو پی اس

درباره ما

شرکت بهین صنعت با اتکا بر دانش پرسنلی کار آزموده و مجرب ، با هدف مشاوره، طراحی، تولید، تجهیز و پشتیبانی انواع منبع تغذیه و سیستم های تغذیه برق بخصوص سیستم های برق بدون وقفه جهت تجهیزات حساس و با توجه به مشکلات موجود در زمینه تولید ، انتقال ، توزیع و نحوه مصرف برق ، پایه ریزی و تاسیس گردید.

گستره فعالیتهای این شرکت در زمینه های فناوری اطلاعات، تجهیزات صنعتی، تجهیزات پزشکی ، خودروسازی، فرودگاهها و.... بوده که توانسته است موفقیت های چشمگیری را نیز کسب نماید.

شرکت بهین صنعت با پشتوانه علمی کارشناسان مجرب ، آمادگی کامل خود را در جهت همکاری در زمینه های ذیل اعلام می دارد:

 • مشاوره در زمینه انتخاب سیستمهای برق و یو پی اس
 • ارائه انواع منبع تغذیه و سیستمهای برق بدون وقفه (یو پی اس)
 • ارائه خدمات فنی، تعمیر، سرویس و نگهداری پروژه های یو پی اس و برق
 • ارائه دوره های آموزش تخصصی یوپی اس
 • ارائه انواع استابلایزر، انواع باتری سرب اسیدی، انواع باتری های نیکل کادمیم، انواع سیستم های شارژر، رکتیفایرهای سویچ مد مخابراتی، سیستم های تامین انرژی خورشیدی و موتور برق گاز سوز
 • مشاوره ، طراحی و تامین تابلوهای برق (توزیع ،  فرمان و کنترل)
 • مشاوره ، طراحی و اجرای سیستم های حفاظت زمین
 • دارای مدرک طی دوره سرویس و نگهداری یو پی اس های: APC , G-TEC , Riello , PowerWare , Best Power , Newave

ادامه مطلب

تماس با ما

برای مشاوره در ارتباط با خرید یو پی اس و باتری و تأمین برق اضطراری دستگاه و یا محل مورد نظر خود و همچنین اطلاع از قیمت یو پی اس و کارایی انواع سیستم های تامین انرژی بدون وقفه با متخصصین بهین صنعت تماس بگیرید.

دفتر مرکزی : تهران ، خیابان جانبازان شرقی، پلاک 19, طبقه ۲

2005 44 77 - 021 - 2 74 75 779 - 021

 تلفن همراه:

09123064586 - 09135445006 - 09199015006 - 09195445002

 

دفتر اصفهان: کاشان - خیابان زیارتی - پایین تر از چهارراه تربیت

031-55470990 - 031-55470900

 دفتر  مشهد: مشهد - بلوار جانباز- جانباز ١٣ - نبش شهيد عجمی ١١   
٣٧٦٢٨٩٥٠-051

دفتر سمنان: شاهرود - بلوار دانشجو

09124732658