نکات مهم در ارتباط با نگهداری از یو پی اس و افزایش طول عمر آن

به این مطلب رای دهید
(9 رای)

تمام تجهیزات الکتریکی نیاز به مراقبت های ویژه ای دارند تا کارایی آن بیشتر شود و طول عمر بیشتری داشته باشند.

نگهداری یو پی اس

به منظور بهره گیری از یو پی اسی با طول عمر بالا باید از ابتدا و در انتخاب یو پی اس، یو پی اس مناسب با توان بالاتر انتخاب نمایید. این کار باعث می شود یو پی اس از حداکثر توان خود استفاده نکند و یو پی اس بیشتر عمر کند.

تمام تجهیزات الکتریکی نیاز به مراقبت های ویژه ای دارند تا کارایی آن بیشتر شود و طول عمر بیشتری داشته باشند. یو پی اس ها به منظور تامین برق در شرایط اضطراری و قطعی برق و همچنین تولید برق متناوب شهری مورد استفاده قرار می گیرند ضمن این که علاوه بر تامین برق در حذف نوسانات برق کمک بسزایی می کنند. در ادامه نکات مهم نگهداری و افزایش طول عمر یو پی اس را عنوان خواهیم کرد.

نگهداری از یو پی اس | افزایش طول عمر یو پی اس

به منظور بهره گیری از یو پی اسی با طول عمر بالا باید از ابتدا و در انتخاب یو پی اس، یو پی اس مناسب با توان بالاتر انتخاب نمایید. این کار باعث می شود یو پی اس از حداکثر توان خود استفاده نکند و یو پی اس بیشتر عمر کند.

یو پی اس های آنلاین به طور مداوم در حال کار بوده و به همین دلیل فرسودگی در این مدل یو پی اس ها بیشتر رخ می دهد. در نتیجه با در نظر گرفتن نوع مصرف، بهتر است که در صورت امکان از یو پی اس های آفلاین و یا اینترکتیو استفاده نمایید.

ضمن این که می بایست از یو پی اس مطابق با شرایط ذکر شده در کاتالوگ و یا راهنمایی های تولیدکننده استفاده نمایید. برای مثال باید محدوده دمایی مناسب برای یو پی اس و باطری را رعایت کنید و به صورت دوره ای آن ها را سرویس کنید.

همانطور که می دانید یکی از مهم ترین قسمت های دستگاه یو پی اس باطری ان است. باطری ها توان الکتریکی مستقیم را از طریق یک فرآیند شیمیایی فراهم می کنند. ساختار شیمیایی باطری موجب حساسیت آن ها به حرارت می شود. در واقع گرم شدن باطری ها ظرفیت ذخیره سازی توان الکتریکی و همچنین عمر باطری ها را کم می کند. در ازای هر یک درجه افزایش حرارت عمر باطری ها 10 درصد کاهش می یابد. حرارت ایده آل باطری ها بین 22 تا 25 می باشد.

عوامل موثر بر طول عمر یو پی اس

با توجه به استانداردهای موجود عمر مفید یو پی اس ها حدود 10 سال می باشد. عمر این تجهیزات به عوامل زیر وابسته است.

1-شرایط محیطی(دما، رطوبت، تابش مستقیم نور آفتاب و ...)

2- انجام سرویس و نگهداری با برنامه مشخص و تحت نظر متخصصان

3- کیفیت قطعات مورد استفاده

شرکت بهین صنعت با ارائه انواع یو پی اس (یو پی اس صنعتی ، یوپی اس خانگی ، یو پی اس اداریاستابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه و ادارات و سازمان ها می باشد.  برای اطلاع بیشتر در ارتباط با خرید یو پی اس و  مشاوره می توانید از صفحات مربوطه بازدید نمایید یا با شماره 77442005 در تهران تماس حاصل فرمایید.

بهین صنعت ارائه دهنده راهکارهای برق اضطراری در صنعت و IT

دانستنی های یو پی اس

درباره ما

شرکت بهین صنعت با اتکا بر دانش پرسنلی کار آزموده و مجرب ، با هدف مشاوره، طراحی، تولید، تجهیز و پشتیبانی انواع منبع تغذیه و سیستم های تغذیه برق بخصوص سیستم های برق بدون وقفه جهت تجهیزات حساس و با توجه به مشکلات موجود در زمینه تولید ، انتقال ، توزیع و نحوه مصرف برق ، پایه ریزی و تاسیس گردید.

گستره فعالیتهای این شرکت در زمینه های فناوری اطلاعات، تجهیزات صنعتی، تجهیزات پزشکی ، خودروسازی، فرودگاهها و.... بوده که توانسته است موفقیت های چشمگیری را نیز کسب نماید.

شرکت بهین صنعت با پشتوانه علمی کارشناسان مجرب ، آمادگی کامل خود را در جهت همکاری در زمینه های ذیل اعلام می دارد:

  • مشاوره در زمینه انتخاب سیستمهای برق و یو پی اس
  • ارائه انواع منبع تغذیه و سیستمهای برق بدون وقفه (یو پی اس)
  • ارائه خدمات فنی، تعمیر، سرویس و نگهداری پروژه های یو پی اس و برق
  • ارائه دوره های آموزش تخصصی یوپی اس
  • ارائه انواع استابلایزر، انواع باتری سرب اسیدی، انواع باتری های نیکل کادمیم، انواع سیستم های شارژر، رکتیفایرهای سویچ مد مخابراتی، سیستم های تامین انرژی خورشیدی و موتور برق گاز سوز
  • مشاوره ، طراحی و تامین تابلوهای برق (توزیع ،  فرمان و کنترل)
  • مشاوره ، طراحی و اجرای سیستم های حفاظت زمین
  • دارای مدرک طی دوره سرویس و نگهداری یو پی اس های: APC , G-TEC , Riello , PowerWare , Best Power , Newave

ادامه مطلب

تماس با ما

برای مشاوره در ارتباط با خرید یو پی اس و باتری و تأمین برق اضطراری دستگاه و یا محل مورد نظر خود و همچنین اطلاع از قیمت یو پی اس و کارایی انواع سیستم های تامین انرژی بدون وقفه با متخصصین بهین صنعت تماس بگیرید.

دفتر مرکزی : تهران ، خیابان جانبازان شرقی، پلاک 19, طبقه ۲

2005 44 77 - 021 - 2 74 75 779 - 021

 تلفن همراه:

09123064586 - 09135445006 - 09199015006 - 09195445002

 

دفتر اصفهان: کاشان - خیابان زیارتی - پایین تر از چهارراه تربیت

031-55470990 - 031-55470900

 دفتر  مشهد: مشهد - بلوار جانباز- جانباز ١٣ - نبش شهيد عجمی ١١   
٣٧٦٢٨٩٥٠-051

دفتر سمنان: شاهرود - بلوار دانشجو

09124732658