دانستنی ها

شاید بتوان با اطمینان گفت در صورتی که پاسخ 5 سوال زیر داده شود بیش از 80 درصد مسیر انتخاب یو پی اس مناسب، پیموده شده است و شاید پس از آن صرفا باید بعضی از جزئیات را مد نظر قرار داد و یا از نظر هزینه تمام شده بین مدل های انتخاب شده تصمیم گیری کرد.

انتخاب یو پی اس مناسب

  1. چه تکنولوژی از یوپی اس با توجه به مصرف کننده مورد نیاز است؟
   • آنلاین (ONLINE)
   • لاین اینتراکتیو (LINE INTERACTIVE)

در این مقاله در ادامه مقاله پیشین در راستای ارائه خدمات بهتر به منظور انتخاب یو پی اس مناسب قصد داریم یو پی اس لاین اینتراکتیو و یو پی اس آنلاین در قالب یک جدول مقایسه کنیم.

مقایسه یو پی اس آنلاین و یو پی اس لاین اینتراکتیو بهین صنعت

در این جدول این دو نوع یو پی اس از نظر قیمت، کارایی در هنگام حضور و عدم حضور برق شهر، زمان فعال شدن یو پی اس، کاربرد آن و تجهیزاتی که استفاده از آن یو پی اس برای آن ها توصیه می شود، اختلالاتی که یو پی اس مربوطه در مقابل آن ها از مصرف کننده محافظت می کند، توان یو پی اس و تعداد فاز آن مورد بررسی و مقایسه قرار می گیرند.

امروزه استفاده از دوربین های مداربسته در اکثر مکان های عمومی، فروشگاه ها و حتی منازل شخصی به منظور پیشگیری از وقوع سرقت بسیار رواج یافته است.

ups behinsanat7

این سیستم حفاظتی نیازمند اتصال به برق بوده و کارایی آن وابسته به حفظ اتصال آن به برق دائم است. چرا که تنها زمان کوتاهی قطعی برق می تواند منجر به وقفه در ضبط و به خطر افتادن امنیت مکان مورد نظر در آن بازه زمانی گردد. بدین جهت استفاده از یو پی اس (UPS) برای حفظ اتصال این دستگاه ها به برق امری ضروری به شمار می رود. با توجه به تنوع سیستم های یو پی اس موجود متناسب با این ابزار، باید در انتخاب بسیار دقت نمود. در ادامه نکات لازم برای انتخاب صحیح یو پی اس متناسب با سیستم های دوربین مدار بسته به تفصیل بیان میگردد.

یو پی اس باید همه تجهیزات ICT را از عوامل قطع کننده برق محافظت کند. هم چنین یو پی اس با داشتن قابلیت ارتباط می تواند تأسیسات یو پی اس چندگانه و تحویل دیتا را در امور مربوط به تشخیص عیب و نگه داری مدیریت کند. در این مقاله به نحوه مخابره و انتقال اطلاعات مربوط به وضعیت سیستم ها توسط یو پی اس می پردازیم.

articleups

چنانچه منبع اصلی جریان برق به پایین تر از محدوده تحمل ولتاژ بحرانی برسد، باطری یو پی اس جریان برق را یکنواخت نگه می دارد. خودگردانی باطری های یو پی اس معمولا بین 10-30 دقیقه می باشد، در حالی که قطعی برق ممکن است حتی بیش از یک ساعت به طول بیانجامد. در این شرایط ممکن است سخت افزار متصل به برق دچار خسارت و آسیب جدی گردد و حتی داده ها از بین بروند. بنابراین بهتر است در صورت امکان، خودگردانی باطری یو پی اس و توان آن و هم چنین وضعیت قطعی برق مخابره گردد.

باتری های لید اسید یا VRLA انواع مختلفی دارند که یک نوع آن باتری سیلد اسید است. ساختار مهندسی باتری سیلد اسید امکان استفاده از آن را در کاربرد های گوناگون بدون نیاز به تعمیرات فراهم می سازد. نکته قابل توجه در این باتری ها این است که تنها رسیدگی مورد نیاز آنها تمیزکردن می باشد، چراکه این نوع باتری به گرد و غبار فراوان و دمای بالای محیط حساس می باشد.

batteryups11

از باتری های سیلد اسید می توان به عنوان منبع پشتیبان برق در مکان هایی که قطع برق زیاد رخ می دهد و جریان مستقیم برق (DC) نیاز است، استفاده نمود.

ولتاژ یک باتری وابسته به تعداد سلولها و ظرفیت آن وابسته به ضخامت و بزرگی صفحات الکترون ها در هر سلول می باشد.

batteryups12

ظرفیت باتری ها بر حسب آمپر ساعت (AH) تعیین می شود. تعریف آمپر ساعت بدین شرح است: مقدار آمپری که در مدت زمان یک ساعت از یک باتری کامل شارژ شده، در هنگام دشارژ و در دمای استاندارد می توان دریافت کرد

نوسانات شدید برق شهری و قطع و وصل آن، باعث از کار افتادن و یا اختلال در وسایل برقی شده که این امر باعث تحمیل هزینه های تعمیر یا تعویض این وسایل بر مصرف کنندگان آن می شود.

استابلایزر

استابلایزرها (یا ترانس های محافظ برق) وسایلی هستند که ولتاژ برق شهری را در حد ثابت و معین (معمولاً 220 ولت برای برق تک فاز) نگه می دارند و با کنترل کردن نوسانات برق شهری، مانع آسیب دیدن لوازم برقی می شوند. این دستگاه ها سر و صدای زیادی نداشته و مجهز به فناوری روز دنیا (سروو سیستم؛ Servo sys.) می باشند.

چنانچه در مقاله "استابلایزر با تکنولوژی سرووموتور چیست؟" گفته شد، دستگاه استابلایزر به منظور جلوگیری از نوسان و پرش های ناگهانی برق شهری و یا برق سه فاز جهت محافظت از کلیه ی لوازم برقی اعم از صنعتی و اداری مورد استفاده قرار می گیرد.

 استابلایزر

 

استابلایزر یا همان ترانس محافظ برق به طور کلی به دو دسته تقسیم می گردد که در شکل زیر مشخصات این دو دسته ذکر شده است.

یو پی اس همانند سایر دستگاه ها دارای طول عمر مفید است. همان طور که می دانیم، عمر مفید مدت زمانی است که دستگاه با راندمان قابل قبول کار خواهد کرد. لازم به ذکر است این عامل همچون توان کارکرد یکی از مواردی است که در هنگام خرید مورد توجه قرار می گیرد ضمن این که با رعایت نکات و شرایط نگهداری می توان این عمر مفید را افزایش داد.

یو پی اس بهین صنعت

اولین موردی که می بایست در نظر گرفت انتخاب دستگاه با توان مناسب است. توان دستگاه با توجه به توان مصرفی تجهیزات موجود محاسبه می شود. در صورتی که دستگاه یو پی اس انتخاب شده توانی بالاتر از تجهیزات داخل سیستم داشته باشد و یو پی اس در حداکثر توان خود کار نکند عمر مفید دستگاه بیشتر خواهد شد.

وجود باتری یو پی اس در یک سیستم یو پی اس این اطمینان را در سیستم ایجاد می کند که در صورتی که جریان برق قطع گردد، وظایف یو پی اس به درستی ادامه خواهد یافت.

یو پی اس - باتری بهین صنعت

انواع باتری قابل استفاده در یو پی اس ها باتری های سرب اسیدی و نیکل کادمیم می باشند. بهترین و مناسب ترین باتری برای یو پی اس نوع سرب اسید می باشد که دارای دو نوع درپوش باز (تر) و درپوش بسته (خشک) می باشد.

کلمه یو پی اس به معنی سیستم مولد برق بدون وقفه بوده و برگرفته از کلمه Uninterruptible Power Supply می باشد.

استفاده از یو پی اس در صنعت پزشکی

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و صنعت تجهیزات پزشکی شاهد تحول در روند درمان بیماران می باشیم. یکی از عوامل تاثیر گذار در صنعت پزشکی و روند درمان بیماران دقت و صحت دستگاه های پزشکی می باشد.

دستگاه سونو گرافی کاربرد زیادی در صنعت پزشکی دارد. این دستگاه با استفاده از امواج صوتی کار کرده و توسط آن، بافت های زیر جلدی و اندام های داخلی بدن را بررسی می نمایند.

استفاده از یو پی اس برای دستگاه سونوگرافی

با توجه به کاربردهای دستگاه های تصویربرداری در علم پزشکی و روش های تشخیصی درمانی، می توان به میزان اهمیت حضور پیوسته و کارکرد صحیح این دستگاه ها پی برد. تهیه این دستگاه ها هزینه زیادی برای مراکز درمانی دارد و برای جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه و همچنین کارکرد پیوسته آنها نیاز به استفاده از یو پی اس مناسب برای دستگاه سونوگرافی می باشد.

رادیولوژی شاخه ای از علم پزشکی است که از فناوری تصویربرداری برای تشخیص و درمان بیماری استفاده می کند.

استفاده از یو پی اس برای دستگاه رادیولوژی

حضور این دستگاه ها در مراکز درمانی اهمیت فراوانی برای تشخیص و درمان دارد ، اما با توجه به هزینه های بالایی که برای تهیه این دستگاه ها می شود باید به خوبی از آنها مراقبت گردد چرا که خرابی ها می تواند هزینه های زیادی به وجود آورده و همچنین در روند تشخیصی و درمانی اختلالاتی به وجود آورند. از این رو استفاده از یو پی اس ها به منظور تضمین برق با کیفیت و ارائه برق اضطراری بسیار حائز اهمیت می باشد.

MRI یکی از دستگاه های پیشرفته تصویربرداری است که با تصویربرداری از بافت بدن در تشخیص بیماری ها و ناهنجاری ها کمک بسیاری می کند.

استفاده از یو پی اس برای دستگاه ام آر آی

حضور دستگاه ام آر آی در مراکز تصویربرداری به عکس برداری با کیفیت و دقت بالا و تشخیص و درمان مشکلات کمک بسیاری می کند. با توجه به قیمت بالای این دستگاه ها، استفاده از یو پی اس برای جلوگیری از آسیب دیدگی دستگاه و همین طور تامین برق مداوم آنها ضروری می باشد. استفاده از یو پی اس با جلوگیری از ایجاد اخلال در فرآیند تصویربرداری کمک بسیاری در پایین آمدن هزینه های اضافه مراکز تصویربرداری و بیمارستانی می کند.

سی تی اسکن یا توموگرافی کامپیوتری یکی از روش های پیشرفته تصویربرداری پزشکی است که بیشترین کمک را به بررسی ضایعات سیستم حرکتی بدن انسان، بخصوص استخوان ها می کند.

استفاده از یو پی اس برای دستگاه سی تی اسکن

دستگاه های سی تی اسکن دستگاه هایی بسیار حساس، دقیق و گران قیمت هستند. به علاوه بروز خطا در عملکرد این دستگاه ها موجب به خطر افتادن جان بیماران تحت درمان می شود. بنابراین باید از آنها به خوبی نگهداری کرد. برق ورودی این دستگاه ها باید بالاترین کیفیت را داشته باشد. یو پی اس ها علاوه بر تامین برق اضطراری، برقی متناوب مطمئن و بدون نوسانات را به دستگاه های سی تی اسکن تحویل می دهد .

هدف کلی انجام آزمایش ماموگرافی تشخیص زود هنگام سرطان پستان می باشد. این روش، سرطان پستان را با انجام یک رادیوگرافی، ده سال قبل از آن که قابل لمس باشد شناسایی می کند.

استفاده از یو پی اس برای دستگاه ماموگرافی

دستگاه های ماموگرافی دستگاه هایی بسیار حساس، هستند. بنابراین باید از آنها به خوبی نگهداری کرد. برق ورودی این دستگاه ها باید بالاترین کیفیت را داشته باشد. یو پی اس ها علاوه بر تامین برق اضطراری، برقی متناوب مطمئن و بدون نوسانات را به دستگاه های ماموگرافی تحویل می دهد .

آنژیو گرافی برای بررسی دقیق شریان های ریز، مسدود، بزرگ شده یا ناقص در بسیاری از قسمت های بدن از جمله مغز، قلب، شکم و پاها انجام می شود.

استفاده از یو پی اس برای دستگاه آنژیوگرافی

این روش میزان و شدت هر بیماری قلبی را نشان داده و می تواند شما را از میزان سلامت قلبتان مطلع می سازد. با اطلاعات بدست آمده از طریق آنژیوگرافی شما و توصیه پزشک می توانید گزینه های درمانی را بررسی و بهترین راه درمان را انتخاب نمایید. استفاده از یو پی اس با جلوگیری از ایجاد اخلال در فرآیند تصویربرداری کمک بسیاری در پایین آمدن هزینه های اضافه مراکز تصویربرداری و بیمارستانی می کند.

اندوسکوپی در پزشکی برای بررسی دقیق تر اجزای گوارشی داخل بدن مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع از این روش برای بررسی داخلی اندام های تو خالی یا حفره ای بدن استفاده می کنند.

استفاده از یو پی اس برای دستگاه آندوسکوپی

با توجه به هزینه هایی زیادی که برای تهیه این دستگاه ها می شود، نیاز به دقت و صحت عملکرد دستگاه برای تشخیص بهتر و دقیق تر می باشد. این دستگاه ها بسیار حساس بوده و برای بهبود عملکرد نیاز به برق متناوب و بدون نویز دارد. یو پی اس ها می توانند علاوه بر تامین برق اضطراری، برقی متناوب و بدون نوسان در اختیار این دستگاه قرار دهند .

بخش ICU مخصوص افرادی است که دچار بیماری های خاصی شده اند یا بنا بر میزان جراحاتی که دیده اند نیاز به مراقبت مستمر دارند که در این بخش به طور دائم وضعیت حیاتی این افراد کنترل می شود.

استفاده از یو پی اس در بخش آی سی یو

با توجه به اهمیت و ضرورت عملکرد صحیح دستگاه های مورد استفاده در ICU ها و امکان بروز خطاهای جبران ناپذیر و گاها باعث مرگ و میر بیماران، استفاده از یو پی اس ها می تواند با تامین برق مورد نیاز در شرایط ضروری از خسارات ناشی از قطعی برق جلوگیری کرده و به کادر پزشکی و بیماران اطمینان خاطر دهند.

دندانپزشکی شاخه ای از علم پزشکی بوده و به سلامت دهان و دندان افراد می پردازد. دندانپزشک ها به درمان بیماری های دهان و دندان و جلوگیری از پیشرفت این بیماری ها می پردازد.

استفاده از یو پی اس برای کلینیک دندانپزشکی

یک مطب یا کلینیک دندانپزشکی به دستگاه های مختلفی نظیر یونیت دندانپزشکی، دستگاه رادیوگرافی، لایت کیور و ... نیاز دارد، برای اطمینان از عملکرد صحیح این دستگاه ها و تامین برق آن ها نیاز به استفاده از یو پی اس می باشد.

بیماران دچار اختلال ریتم قلب، بیماران مبتلا به آنژین ناپایدار، سکته قلبی، نارسایی قلبی، آریتمی قلبی فیبریلاسیون دهلیزی در بخش سی سی یو پذیرش می شوند.

استفاده از یو پی اس در بخش سی سی یو

اهمیت دقت و صحت عملکرد دستگاه های مورد استفاده در بخش سی سی یو از یک سو و بروز خسارت در اثر نوسانات برق یا قطعی برق منجر به نیاز به استفاده از یو پی اس ها در بخش CCU می گردد.

در حال حاضر اداره های زیادی با زمینه های مختلف در شهرهای مختلف در حال فعالیت هستند. هر کدام از این اداره ها دارای تجهیزات مختص به خود می باشند.

استفاده از یو پی اس در ادارات و سازمان ها

یو پی اس ها علاوه بر اینکه هنگام قطع ناگهانی برق بدون هیچ دغدغه ای به فعالیت خود ادامه می دهند، در برابر نوسانات شدید برق از سیستم های شما مراقبت می کنند و هزینه تعمیرات و نگهداری ادارات و سازمان ها را کاهش می دهند.

آزمایشگاه یا لابراتور به مکانی اطلاق می گردد که در آن انواع آزمایش های علمی به منظور دستیابی به نتایج خاصی توسط مواد، دستگاه ها و وسایل تخصصی انجام می شود.

استفاده از یو پی اس در آزمایشگاه

سیستم یو پی اس آزمایشگاهی به منظور مهیا کردن برق متناوب و بدون نویز برای تجهیزات آزمایشگاهی طراحی می گردند. به کارگیری یو پی اس آزمایشگاهی باعث می شود که تجهیزات حساس در مقابل نوسانات برق محافظت شوند.

بانک ها از جمله مهم ترین مکان هایی هستند که باید تجهیزات آن ها به طور مداوم و بدون هیچ اختلالی مشغول خدمت رسانی به مردم باشد.

استفاده از یو پی اس در بانک

نوسانات دلایل مختلفی دارند که دقیقا همین اختلالات باعث آسیب های جدی به دستگاه های ATM یا خودپرداز می شوند. یو پی اس ها با ذخیره کردن برق در باطری و از بین بردن هرگونه نوسانات و تنظیم ولتاژ مانع از آسیب دیدن قسمت های حساس دستگاه می شوند. بنابراین استفاده از یو پی اس باعث جلوگیری از کارافتادگی و خرابی های زود همگام و افزایش طول عمر این دستگاه گران قیمت می شود.

آسانسور یا بالابر، اتاقک متحرکی می باشد که به وسیله آن جا به جایی در طبقات گوناگون یک ساختمان مسکونی یا تجاری اداری صورت می گیرد.

استفاده از یو پی اس در آسانسور

یو پی اس ها با فراهم ساختن نیروی الکتریکی لازم، توان مورد نیاز برای روشنایی و پخش زنگ هشدار و رساندن آسانسور به نزدیکترین طبقه را دارا می باشند. ضمن این که برخی از یو پی اس ها، ادامه فعالیت آسانسور در زمان قطع برق را نیز فراهم می کنند.

سرور، کامپیوتری قدرتمند است که برای ارتباط در یک شبکه کامپیوتری یا در بستر اینترنت تنظیم می شود. در صورت استفاده از چند سرور و تجهیزات دیگر، اتاق سرور مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از یو پی اس در اتاق سرور

استفاده از یو پی اس برای انواع سرور و در اتاق سرور، برق لازم برای همیشه در دسترس بودن سرورها را فراهم می کند. این کار منجر به جلوگیری از آسیب دیدن سرور و از دست رفتن اطلاعات ذخیره شده بر روی آن خواهد شد.

فروشگاه ها مکانی برای فروش لوازم ضروری بوده و نیاز به در دسترس بودن برق در تمام مدت دارند.

استفاده از یو پی اس در فروشگاه ها

فروشگاه ها با تمام امکانات و دستگاه هایی که در اختیار دارند نیاز به در دسترس بودن برق در تمام مدت خواهند داشت. وجود یو پی اس در فروشگاه با فراهم کردن نیروی لازم برای کار دستگاه ها، یخچال ها، رایانه ها، دوربین ها، صندوق و سیستم حسابداری و ... منجر به ایجاد تجربه خوب برای مشتریان و عدم ایجاد ضرر برای صاحب فروشگاه در اثر قطع برق خواهد شد.

سیستم های امنیتی و حفاظتی به حفظ جان و مال مردم کمک می کنند. استفاده از این سیستم ها در اماکن مهم، ادارات، بانک ها و ... و همچنین منازل منجر به ایجاد امنیت خواهد شد.

استفاده از یو پی اس برای سیستم های امنیتی و حفاظتی منازل

این سیستم ها برای کار نیاز به فراهم بودن برق به طور مداوم می باشند. یو پی اس ها برق لازم برای فعالیت این سیستم ها را فراهم ساخته و از ایجاد ضرر جلوگیری می کند.

استفاده از سیستم های امنیتی و حفاظتی در ادارات و سازمان ها ضروری می باشد. این سیستم ها با پایش امنیت بخش های مختلف شرکت از ایجاد آسیب های مالی و جانی پیشگیری می کند.

استفاده از یو پی اس برای سیستم های امنیتی و حفاظتی ادارات

در صورت استفاده از سیستم های امنیتی در ادارات، تامین برق پیوسته آنها نیز ضروری می باشد. استفاده از یو پی اس، این برق را به صورت پیوسته و بدون مشکل تامین می کند و از ضررهای مالی و جانی در شرکتها و سازمانها جلوگیری می کند.

گلخانه به فضای محدودی اطلاق می گردد که قابلیت کنترل شرایط محیطی مناسب را برای رشد گیاهان از نواحی مختلف در طی فصول مختلف را دارد.

استفاده از موتور برق و ژنراتور در گلخانه ها

برای در اختیار داشتن برق به طور پیوسته و جلوگیری از بروز هرگونه مشکل در فرآیند کشت گیاهان و میوه های گلخانه ای، لازم است از منبع تامین انرژی استفاده نماییم. برای تامین این انرژی نیاز به استفاده از موتور برق و ژنراتور می باشد.

پژوهشگرها در پژوهشگاه ها و موسسات پژوهشی با انجام تحقیقات و حرکت در جهت نوآوری سعی در ارتقای سطح علمی کشور دارند.

استفاده از یو پی اس در پژوهشگاه و موسسات تحقیقاتی

فعالیت این موسسات نیاز به دسترسی به اینترنت، رایانه و سایر دستگاه ها در تمام مدت ساعات کار دارد، در دسترس بودن برق برای این موسسات امری ضروری می باشد. از آن جا که برق شهری با نوسانات و قطعی هایی همراه است، استفاده از یو پی اس برای جلوگیری از هدررفت انرژی و زمان صرف شده برای تحقیقات، امری ضروری می باشد.

مراکز توانبخشی با ارائه خدمات پیشگیری، تشخیصی، درمانی و توانبخشی، به افراد مستعد کمک خواهد کرد.

استفاده از یو پی اس در مراکز توانبخشی

از آنجا که فعالیت این موسسات نیاز به حضور برق دارد و برق شهری نیز همواره با نوسانات و قطعی همراه است، استفاده از یو پی اس در مراکز توانبخشی از ایجاد مشکل در خدمات رسانی این مراکز وقفه ایجاد نکرده و برای ارائه خدمات با کیفیت به متصدیان کمک خواهد کرد.

کلینیک های زیبایی برای ارائه انواع خدمات زیبایی و درمانی در سطح شهر تاسیس می شوند.

استفاده از یو پی اس در مراکز زیبایی

با توجه به خدماتی که در این مراکز ارائه می گردد و برای جلوگیری از قطعی برق ناگهانی در این مراکز و عدم ایجاد وقفه در زمان ارائه انواع خدمات توصیه می شود از دستگاه های یو پی اس برای برخورداری از برق متناوب و بدون نوسان شهری و جلوگیری استفاده شود.

تجهیزات مخابراتی به شبکه های تلفن ثابت، تلفن همراه، تقویت کننده های آنتن موبایل و سایر، تجهیزات انتقال دیتا گفته می شود.

استفاده از یو پی اس در تجهیزات مخابراتی

روند کلی فعالیت های مخابراتی وابسته به کارکرد همزمان تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری بوده و عدم کارکرد صحیح هرکدام از این تجهیزات اخلالاتی را در پی خواهد داشت. یو پی اس ها با تولید برق متناوب بدون نوسان  برای تجهیزات سخت افزاری از احتمال آسیب جلوگیری نموده همچنین می توانند در مواقع قطع برق شهری برق مورد نیاز این دستگاه ها را تامین نمایند

تمام تجهیزات الکتریکی نیاز به مراقبت های ویژه ای دارند تا کارایی آن بیشتر شود و طول عمر بیشتری داشته باشند.

نگهداری یو پی اس

به منظور بهره گیری از یو پی اسی با طول عمر بالا باید از ابتدا و در انتخاب یو پی اس، یو پی اس مناسب با توان بالاتر انتخاب نمایید. این کار باعث می شود یو پی اس از حداکثر توان خود استفاده نکند و یو پی اس بیشتر عمر کند.

عمر مفید به معنای زمانی است که دستگاه با بازدهی و راندمان قابل قبولی در حال کار کردن می باشد.

نگهداری باطری یو پی اس

برای استفاده از یو پی اس نیاز است باطری مناسبی انتخاب کرده باشید و از باطری یو پی اس به خوبی مراقبت کنید تا عمر بیشتری داشته باشد. عواملی نظیر دمای محیط، عدم ضربه، شارژ مناسب و سرویس دوره ای می تواند بر طول عمر باتری یو پی اس تاثیر گذار باشد.

ایمنی در طراحی و نصب و راه اندازی یو پی اس های صنعتی حرف اول را می زند.

استفاده از یو پی اس صنعتی

سیستم های یو پی اس صنعتی انعطاف پذیر بوده و قابل تنظیم هستند. برای نصب خط فعال بین منبع تغذیه، منبع گذر و بار بحرانی طراحی شده اند. آن ها یکسو کننده ولتاژ/ جریان DC تنظیم شده را منتقل کرده و بار DC بی وقفه را ارئه می دهند.

در واقع یو پی اس ها یک منبع تغذیه الکترونیکی هستند که تامین کننده توان مورد نیاز بار مصرفی بدون وقفه می باشند.

یو پی اس خانگی 5100

امروزه با رشد و پیشرفت تکنولوژی و گران قیمت بودن وسایل الکتریکی به منظور محافظت از سیستم های برقی و الکتریکی نیاز به دستگاه یو پی اس احساس می شود.

یو پی اس های صنعتی بیشتر در کارخانه ها برای استفاده موتور ها و دستگاه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.

یو پی اس صنعتی

می توان گفت یو پی اس های صنعتی یک منبع برق توان بالا می باشند که از قدرت بالایی برخوردار هستند. چون در کارخانه ها در اکثر موارد از این برق برای راه اندازی موتورهای برقی و ماشین آلات صنعتی استفاده می گردد لازم است یو پی اس های صنعتی دارای تحمل اضافه بار باشند تا از بروز هر گونه مشکل جلوگیری شود

از سیستم های یو پی اس در بخش های اداری به وفور استفاده می گردد. یکی از مهم ترین موارد مصرف ان ها ذخیره انرژی و ایجاد برق متناوب می باشد.

یو پی اس اداری

همانطور که در قبل گفته شد یو پی اس مخفف کلمه لاتین Uninterruptible Power Supply و به معنای منبع تغذیه بدون وقفه می باشد. در واقع این سیستم ها مابین برق شهری و دستگاه های مصرف کننده قرار می گیرد تا توان مورد نیاز را بدون وقفه و نوسان تامین نماید. یو پی اس ها را با اسم های دیگر مانند دستگاه برق اضطراری و منبع برق اضطراری می شناسند.

یو پی اس ها به جلوگیری از خسارات ناشی از برق و نوسانات الکتریکی کمک می نمایند.

نکات استقرار یو پی اس

در استقرار یو پی اس ها نکاتی حائز اهمیت هستند که باید قبل از نصب به آن ها توجه شود. در زیر به ابن نکات اشاره خواهیم نمود:

یو پی اس های صنعتی با توجه به نامشان در صنعت و کارخانه های بزرگ و همچنین برای دستگاه های حساس مورد استفاده قرار می گیرند.

تفاوت یو پی اس صنعتی و معمولیک

یو پی اس صنعتی دارای تفاوت هایی در مقایسه با یو پی اس های معمولی می باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

دستگاه های خودپرداز همچنان مورد توجه عموم مردم مردم می باشند.

استفاده از یو پی اس در خودپرداز بانک

دستگاه خودپرداز با انجام برخی از خدمات بانکی می تواند در تمامی ساعات شبانه روز نیاز مردم را برطرف کند. در نتیجه استفاده از یو پی اس برای دستگاه خودپرداز می تواند منجر به ارائه خدمات بی عیب و نقص شود. روزانه هزاران تراکش مالی توسط دستگاه های خودپرداز انجام می گردد بنابراین استفاده از یو پی اس ها یکی از نیازهای واجب بانک ها می باشد.

استفاده از یو پی اس امری حیاتی برای اشتغال و کار و همچنین پشتیبان ارزنده ای برای شما محسوب می شود.

پنج حقیقت و نکته جالب در رابطه با یو پی اس

در ارتباط با یو پی اس حقایقی نظیر اولین و بزرگترین یو پی اس و تعاریفی نظیر یو پی اس دورانی و ... در این مقاله ارائه شده است.

استابلایزر و یو پی اس هر دو تثبیت کننده های ولتاژ هستند.

تفاوت یو پی اس و استابلایزر

استابلایزرها دستگاه هایی هستند که از آن ها صرفا به منظور محافظت از لوازم برقی در برابر نوسانات شهری استفاده می شود اما یو پی اس ها علاوه بر حذف نوسانات ناشی از اختلاف جریان، وظیفه تامین برق در شرایط اضطراری را بر عهده دارند.

درب های اتوماتیک با توجه به میزان عبور و مرور افراد در آن مکان امکان دارد روزانه هزاران بار باز و بسته شوند.

استفاده از یو پی اس در درب اتوماتیک

بهترین راه برای جلوگیری از آسیب دبدن درب های اتوماتیک و عدم کارکرد درب ها در زمان قطعی برق استفاده از یو پی اس می باشد.

امروزه بیشتر صاحبان کسب و کار و افراد به منظور محافظت از محل کار یا زندگیشان از دوربین های مداربسته استفاده می کنند.

استفاده از یو پی اس در دوربین مدار بسته

در واقع یکی از مشکلات استفاده از دوربین های مداربسته این است که در صورت قطع برق کلیه فعالیت های مربوط به فعالیت این دستگاه ها متوقف می شود. یو پی اس ها وظیفه تامین برق مورد نیاز دوربین های مداربسته را در هنگام قطعی برق بر عهده دارند.

باتری ها در شکل و اندازه های مختلف در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند.

باتری یو پی اس

باتری ماشین قابل استفاده برای یو پی اس نمی باشد. با توجه به توضیحاتی که در این مقاله ارائه خواهیم کرد، باتری یو پی اس تفاوت های بسیاری با باتری ماشین داشته و با توجه به همین تفاوت ها، نمی توان به جای یکدیگر از آنها استفاده کنیم.

برای نصب یو پی اس می بایست نکاتی را رعایت کنیم تا مشکلی برای دستگاه یو پی اس و دستگاه های متصل ایجاد نشود.

نصب صحیح دستگاه یو پی اس

برای نصب یو پی اس می بایست اصول ایمنی و فنی رعایت شود تا کارایی و ایمنی بالاتری فراهم شود.

امروزه اکثر مغازه ها یا مراکز تجاری از کرکره های برقی استفاده می کنند.

استفاده از یو پی اس در کرکره برقی

با توجه به آن که اصلی ترین بخش کرکره برقی موتور گرداننده آن می باشد لازم است تا پیش بینی های لازم جهت جلوگیری وسوختگی ان انجام داد.

UPS دستگاهی است که به شما اجازه می دهد تا چندین دستگاه الکترونیکی را به برق سالم و بدون هرگونه نوسان متصل نمایید.

استفاده از یو پی اس برای محافظت از اطلاعات

استفاده از یو پی اس ها برای مراکز داده و تجهیزات شما بهترین راه برای حفاظت از داده ها و دستگاه های شما خواهد بود.

فرودگاه یکی از مکان هایی است که نیاز به تامین بدون وقفه برق در آن ضرورت دارد.

استفاده از یو پی اس در فرودگاه

در تمامی قسمت های فرودگاه ها به خصوص برج های مراقبت قطعی برق می تواند مشکلات بزرگ و جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. از این رو استفاده از یو پی اس ها در فرودگاه ها امری مهم و ضروری به حساب می آید.

بسیاری از شرکت ها به عنوان یک لایه حفاظتی در برابر نوسانات برق از یو پی اس استفاده می نمایند.

انواع بارهای وارد شونده به یو پی اس

یو پی اس دستگاهی است که برای تامین برق در زمان قطع برق و یا برای جلوگیری از آسیبات ناشی از اختلافات ولتاژ در برق شهری از آن استفاده می شود.

در این مطلب به قطعی خودکار یو پی اس و خاموش کردن کامپیوتر می پردازیم.

قطعی خودکار یو پی اس

این خاصیت یو پی اس اجازه می دهد که قبل از تمام شدن وقت پشتیبانی باتری یو پی اس کامپیوتر شما را خاموش کند.

در هنگام بروز مشکل برای باتری یو پی اس در وهله اول می توان فرآیند احیای باتری یو پی اس را انجام داد.

احیای باطری یو پی اس

منظور از احیای باتری یو پی اس پروسه ای است که بر روی باتری های خراب انجام می دهند تا بتوانند آنها را به حالت ابتدایی خود برگردانند. البته انجام دادن این فرایند، نیازمند تخصص است.

با گرم شدن هوای شهرها استفاده از کولر گازی و چیلر نیز بیشتر خواهد شد. با توجه به برتری و میزان هوادهی کولرهای گازی، این محصولات در بسیاری از مناطق کشور جای کولرهای آبی را گرفته اند.

استفاده از یو پی اس در کولر گازی و چیلر

استفاده از استابلایزر و یو پی اس در کولر گازی و همچنین چیلر می توانید این خرابی ها را به صفر رسانده و از ضررهای بسیار زیادی جلوگیری کنید. برای انتخاب یو پی اس و استابلایزر برای کولر گازی و چیلر باید موارد و نکات بسیار زیادی را مد نظر قرار دهید.

یخچال و فریزرهای صنعتی از جمله وسایل و تجهیزاتی هستند که به صورت گسترده در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. اکثر این وسایل به دلیل میزان فضای ذخیره سازی است که مورد توجه می باشند.

استفاده از یو پی اس در یخچال و فریزر صنعتی

استفاده از یو پی اس مناسب برای یخچال و فریزر صنعتی میتواند برای شما بسیار مفید باشد. دقت داشته باشید که استفاده از این محصولات در موارد گوناگون باعث کاهش خرابی های موجود در یخچال ها شده است.

درباره ما

شرکت بهین صنعت با اتکا بر دانش پرسنلی کار آزموده و مجرب ، با هدف مشاوره، طراحی، تولید، تجهیز و پشتیبانی انواع منبع تغذیه و سیستم های تغذیه برق بخصوص سیستم های برق بدون وقفه جهت تجهیزات حساس و با توجه به مشکلات موجود در زمینه تولید ، انتقال ، توزیع و نحوه مصرف برق ، پایه ریزی و تاسیس گردید.

گستره فعالیتهای این شرکت در زمینه های فناوری اطلاعات، تجهیزات صنعتی، تجهیزات پزشکی ، خودروسازی، فرودگاهها و.... بوده که توانسته است موفقیت های چشمگیری را نیز کسب نماید.

شرکت بهین صنعت با پشتوانه علمی کارشناسان مجرب ، آمادگی کامل خود را در جهت همکاری در زمینه های ذیل اعلام می دارد:

 • مشاوره در زمینه انتخاب سیستمهای برق و یو پی اس
 • ارائه انواع منبع تغذیه و سیستمهای برق بدون وقفه (یو پی اس)
 • ارائه خدمات فنی، تعمیر، سرویس و نگهداری پروژه های یو پی اس و برق
 • ارائه دوره های آموزش تخصصی یوپی اس
 • ارائه انواع استابلایزر، انواع باتری سرب اسیدی، انواع باتری های نیکل کادمیم، انواع سیستم های شارژر، رکتیفایرهای سویچ مد مخابراتی، سیستم های تامین انرژی خورشیدی و موتور برق گاز سوز
 • مشاوره ، طراحی و تامین تابلوهای برق (توزیع ،  فرمان و کنترل)
 • مشاوره ، طراحی و اجرای سیستم های حفاظت زمین
 • دارای مدرک طی دوره سرویس و نگهداری یو پی اس های: APC , G-TEC , Riello , PowerWare , Best Power , Newave

ادامه مطلب

تماس با ما

برای مشاوره در ارتباط با خرید یو پی اس و باتری و تأمین برق اضطراری دستگاه و یا محل مورد نظر خود و همچنین اطلاع از قیمت یو پی اس و کارایی انواع سیستم های تامین انرژی بدون وقفه با متخصصین بهین صنعت تماس بگیرید.

دفتر مرکزی : تهران ، خیابان جانبازان شرقی، پلاک 19, طبقه ۲

2005 44 77 - 021 - 2 74 75 779 - 021

 تلفن همراه:

09123064586 - 09135445006 - 09199015006 - 09195445002

 

دفتر اصفهان: کاشان - خیابان زیارتی - پایین تر از چهارراه تربیت

031-55470990 - 031-55470900

 دفتر  مشهد: مشهد - بلوار جانباز- جانباز ١٣ - نبش شهيد عجمی ١١   
٣٧٦٢٨٩٥٠-051

دفتر سمنان: شاهرود - بلوار دانشجو

09124732658